Dokuczają ci bóle kręgosłupa? ZACZNIJ SYPIAĆ NA…

Bóle kręgosłupa czy coraz częściej pojawiające się zwyrodnienia także u osób młodych prowadzą do dyskomfortu także podczas zasypiania! Podpowiadamy w co warto zainwestować, aby zadbać o zdrowie naszego kręgosłupa.

Długość kręgosłupa u dorosłego człowieka wynosi 70 cm i spełnia on pierwszoplanową rolę w podporze i sprawności ruchowej, a zwłaszcza równowagi ciała.

 

Kręgosłup składa się z 33-34 kręgów ułożonych jeden nad drugim, a każdy z nich odpowiada za poszczególną pracę i funkcjonowanie ludzkiego organizmu. Dlatego też o kręgosłup należy dbać od najmłodszych lat.

Odpowiednio dobrana aktywność fizyczna jest kluczem do utrzymania go w zdrowej formie. Nie zapominajmy jednak o zachowaniu komfortu spania. Chodzi tutaj o odpowiednio dobraną poduszkę i materac.

 

Jaka poduszka i jaki materac dla zdrowego kręgosłupa?

 

Osobom skarżącym się na bóle kręgosłupa lub zmagającym się ze zwyrodnieniami polecane są poduszki ortopedyczne oraz poduszki anatomiczne.

Poduszki anatomiczne dzięki swojej budowie dopasowują się do kształtu ciała i zapewniają proste ułożenie kręgosłupa podczas snu. Powoduje to, że mięśnie pleców nadmiernie się nie napinają, co umożliwia im pełen odpoczynek przez całą noc. Nowoczesne poduszki anatomiczne zwykle zrobione są z przewiewnych, oddychających i antyalergicznych materiałów.W sklepach najczęściej dostaniemy je o wymiarach 80 x 80 cm.

Natomiast poduszki profilowane charakteryzują się tym, że ich powierzchnia nie jest jednolita, ale wyraźnie dzieli się na część wklęsłą i wypukłą. Zaliczamy do nich poduszki ortopedyczne. W sklepie warto zapytać sprzedawcę o odpowiednio wyprofilowaną do naszego ciała poduszkę ortopedyczną.

 

ZOBACZ TEŻ:SMOG PROWADZI DO ZGONÓW! Na Śląsku umarły…

 

Do spania warto wybrać materac ortopedyczny. Nie powinien być on ani za miękki, ani za twardy. W przypadku dysfunkcji kręgosłupa postawmy na materac piankowy. Pomoże on dostosować ciało do równomiernego ułożenia się, bez jakiegokolwiek obciążenia kręgosłupa. Na rynku dostępne są m.in.: materace lateksowe, piankowe, kokosowe czy sprężynowe.

 

 

Źródło:aksonaxis/pixabay

Komentarze