Dostał szczepionkę i ZMARŁ! Lekarze rozkładają ręce!

Mężczyzna dostał szczepionkę na COVID-19 i zmarł! Jak doszło do takiej sytuacji? Jak to w ogóle możliwe? Czy mamy się czego bać?

U mężczyzny wystąpiło nagłe zatrzymanie krążenia. Zaintubowano go i przewieziony do szpitala. Tam zmarł. To naprawdę szokujące!

Zobacz także: SZCZERE wyznanie Agnieszki Włodarczyk! Nie ma lekko!

Wszystko wyszło na jaw, bo sprawę opisano w raporcie NOP, prowadzonym przez Państwową Inspekcję Sanitarną.

Fot. Pixabay

Dotychczas w Polsce zgłoszono 1393 niepożądanych odczynów poszczepiennych, ale aż 1174 miało charakter łagodny, typu zaczerwienienie.

Inaczej było u pacjenta z Warszaw. Nastąpiło u niego zatrzymanie krążenia w mechanizmie PEA. Wszystko zaczęło dziać się 20 minut po otrzymaniu szczepionki. Mimo szybkiej akcji reanimacyjnej niestety zmarł. Lekarze byli bezradni. Należy podkreślić, że mężczyzna miał jednak choroby współistniejące i przeszedł zawał serca.

Sprawa zostanie dogłębnie zbadana.

Co to jest NOP, czyli niepożądany objaw poszczepienny?

– Zaburzenie stanu zdrowia, które wystąpiło w okresie czterech tygodni po podaniu szczepionki. Wyjątkiem jest podanie szczepionki przeciwko gruźlicy. W tym przypadku kryterium czasowe jest dłuższe niż cztery tygodnie. Uogólniając zatem, niepożądany odczyn poszczepienny to pogorszenie stanu zdrowia (często chwilowe i łagodne), które wystąpi w określonym czasie po szczepieniu – czytamy na stronach rządowych.

Zobacz także: WSTRZĄSAJĄCE wyznania matek! Urodziły MARTWE dziecko!

Fot. Pixabay

Źródło: se.pl, gov.plKomentarze