Finał sprawy Dody i Emila Stępnia. Gwiazda usłyszała wyrok!

Od 2018 roku przed Sądem Rejonowym dla Warszawy – Mokotowa toczyła się sprawa przeciwko Dodzie oraz jej byłemu mężowi – Emilowi Stępniowi (małżeństwem byli w latach 2018-2021). Dorota Rabczewska była oskarżona o składanie fałszywych zeznań.

W oficjalnym komunikacie nie podano czego, konkretnie miały dotyczyć owe zeznania. Wiadomo jednak, że sprawa była również powiązana z byłym partnerem gwiazdy – Emilem Haidarem. Doda była z nim w związku od 2014 do 2015 roku.

 

https://www.instagram.com/dodaqueen/

 

Prowadzone postępowanie prawdopodobnie powiązane było z wcześniejszą sprawą, w której gwiazda oskarżana była o groźby karalne wobec Haidara. Jak się jednak okazało nie były to groźby karalne, a próba zmuszenia byłego partnera, by przyznał się do nałogu:

 

Zarzut oficjanie brzmiał: w okresie od 15 sierpnia 2015 roku do dnia 27 listopada 2015 roku zmuszała Emila Haidar do określonego zachowania, polegającego na przyznaniu się na forum swojej rodziny oraz rodziny Emila Haidar, że ten jest uzależniony od alkoholu i środków odurzających, grożąc umieszczeniem na portalu społecznościowym Facebook filmów zawierających treści kompromitujące pokrzywdzonego oraz zamieszczając film o takiej treści”. Dziewczyny ,uciekajcie od alkoholików,nie dość ze zagrażają wam i sobie to po zakończeniu ciągną się jeszcze jak smród po gaciach jako „ci pokrzywdzeni” 🤷🏼‍♀️

– pisała Rabczewska w 2019 roku.

 

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez AQ🌙ARIA (@dodaqueen)

 

Jeśli zaś chodzi o sprawę o sygnaturze sygn. VIII K 219/18, to zakończyła się ona 29 grudnia 2022 r., a Doda i Emil Stępień usłyszeli wyrok.

 

Na swoim profilu Doda poinformowała o tym, że została uniewinniona. Sąd uznał, że nie składała fałszywych zeznań:

 

W dniu dzisiejszym (29.12.2022r) o godz. 13.00, przed Sądem Rejonowym dla Warszawy – Mokotowa zapadł wyrok uniewinniający Dorote Rabczewska w trwającym kilka lat procesie karnym (sygn. VIII K 219/18) dot. rzekomego składania przez nią fałszywych zeznań. Sad uznał, ze Doda nie mogla popełnić czynu zarzucanego jej przez Prokuraturę Okregowa w Warszawie. W procesie tym obroncami Dody byli Adw. Krzysztof Stepinski oraz Adw. Dariusz Raczkiewicz.

 

Jednak inna decyzja została wydana jeśli chodzi o Emila Stępnia:

 

Jeśli chodzi o mnie, jako obrońcę, jestem bardzo zadowolony z tego wyroku. Nieco mniej szczęścia miał Emil Stępień, wobec którego zapadł wyrok skazujący. Natomiast ja nie byłem jego obrońcą

– informuje adwokat Dariusz Raczkiewicz w rozmowie z Plotkiem*

 

Tak więc Dorota Rabczewska ma wygraną kolejną batalię sądową. Z pewnością to miły akcent na zakończenie roku.

 

>>>Michał Szpak zniknął z sieci. Już wiadomo CO się stało!

 

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez AQ🌙ARIA (@dodaqueen)

 

*cyt. plotek.pl

Komentarze