Inwazja Rosji na Ukrainę! Są ZABICI i RANNI!

Władimir Putin uznał dwie separastyczne republiki na wschodzie Ukrainy. W swoim orędziu podważył państwowość naszego wschodniego sąsiada. Wojska rosyjskie dokonały inwazji na teren Ukrainy.

Krwawa doba

Sztab Ukrainy przekazał informacje o zabitych i rannych żołnierzach wskutek ostrzału prorosyjskich separatystów. W Donbasie zginęło dwóch ukraińskich żołnierzy. 12 żołnierzy zostało rannych. Jest to największa liczba ofiar konfliktu w tym roku.  Ukraińskie wojsko poinformowało, że odnotowano 84 przypadki ostrzału z pozycji separatystów. Otworzyli oni ogień z ciężkiej artylerii. Strzały były oddane w stronę kilkudziesięciu osiedli wzdłuż linii frontu.

Atak na cywilów

Ataki sił rosyjskich był wymierzony w cywilów. Ostrzelana została elektrociepłownia w mieście Szczastia. Ostrzeliwane były tez osiedla, w  których mieszka ludność cywilna. Od północy do godzin porannych na teren samozwańczych republik wjechały siły rosyjskie. Kolumna czołgów wjechała do Doniecka. Pojazdy nie mają żadnych oznaczeń. Na ulicach miasta pojawiły się też transportery opancerzone. Władimir Putin jak powiedział w swoim wczorajszym orędziu ” wysłał je w celach pokojowych”. Ukraina oskarża Rosję o prowokowanie konfliktu. Wybuch walk miał być pretekstem do formalnego uznania przez Putina dwóch ukraińskich republik za niepodległe. Prezydent Ukrainy przekazał, że uznanie przez Rosję niepodległości Donieckiej i Ługańskiej Republiki Ludowej jest naruszeniem suwerenności i niepodległości Ukrainy.

Źródło: TVP Info

Zdjęcie: Facebook/ Vladimir Putin

 



Komentarze