Jak ratować życie podczas konfliktu?! Tomasz Drwal i jego gość wyjaśniają!

Tomasz Drwal, który jest zawodnikiem mieszanych sztuk walk na swoim kanale w YouTube rozmawia o tym, w jaki sposób ratować życie podczas konfliktu i w jaki sposób przygotować się do pracy medyka.

Życie na krawędzi

Krzysztof Pluta wywodzi się z rodziny wojskowych i swoje życie również postanowił związać z wojskowością. Krzysztof Pluta był komandosem. To interesowało go od początku. Jednak gość Tomasza Drwala pracował jako sanitariusz. W tej roli poleciał do Macedonii. Pluta był też kierowcą ministra Radosława Sikorskiego podczas misji.

Szkolenia

Krzysztof Pluta brał udział w specjalistycznych szkoleniach w Stanach Zjednoczonych, które były bardzo wymagające ze względu na ogrom wiedzy i materiału do przyswojenia. Kursy miały za zadanie wyselekcjonować ludzi, którzy zostaną medykami w siłach specjalnych. Dla Pluty w młodości wzorem był ojciec oraz Rambo. Teraz czasy się zmieniły i młodzi chcą być youtuberami. Kurs medyczny polega na uczeniu się anatomii na zwłokach.

Efekty kursu

Krzysztof Pluta w rozmowie z Tomaszem Drwalem dowodził, że przebyte kursy były bardzo istotne, bo pomogły mu uratować życie kilkunastu żołnierzy, w tym żołnierzy polskich. Następnie Pluta został wysłany na kurs paramedyczny. Pracował na Izbie Przyjęć i w karetkach. Jednym z etapów kursu jest oswajanie się ze śmiercią. Jednak Pluta nigdy nie przyzwyczaił się do śmierci dzieci. Mężczyzna trafił też na porodówkę. Dla niego to było wyjątkowe doświadczenie. Pluta musiał odbierać porody. Pamięta szczególnie poród, kiedy rodziła 14-latka. Całą rozmowę możecie wysłuchać tutaj:

Źródło: YouTube/ Tomasz Drwal

Zdjęcie: Facebook/ Tomasz DrwalKomentarze