Jeden karabin zaginął. POWAŻNE konsekwencje dla 3 osób!

W połowie maja 2024 r. doszło do kuriozalnej sytuacji – podczas ćwiczeń 71. Batalionu Lekkiej Piechoty z Malborka na poligonie w Tczewie zaginął karabin wyborowy BOR.

Na szczęście nikt nieuprawniony nie użył broni i karabin został zwrócony. Jednak zarówno żołnierz, jak i osoby, które znalazły broń, poniosą konsekwencje.

 

zdjęcie ilustracyjne – https://www.facebook.com/Terytorialsi

 

Karabin wyborowy BOR

Zaginiony karabin to mierzący ponad metr sprzęt. Bez celownika optycznego i amunicji waży aż 6,5 kg. Trudno więc nie zauważyć braku takiej broni i jej „zapomnieć”.

Jednak w przypadku żołnierza 71. Batalionu Lekkiej Piechoty właśnie do tego doszło i tuż po zdarzeniu rzecznik WOT podejrzewał, że sprawa może mieć wątek kryminalny [czytaj tutaj].

 

Jeden karabin – trzy osoby poniosą konsekwencje

Jak wcześniej informowano, znalezioną broń na policję miał przynieść nastolatek z mamą. Teraz jednak Onet przekazał, że karabin znalazło dwóch 15-latków, którzy dokonali zaboru. Za nielegalne posiadanie broni grożą im konsekwencje prawne i chłopcy staną sądem rodzinnym i nieletnich.

Jeśli zaś chodzi o żołnierza, to usłyszał on zarzut pozostawienia broni bez nadzoru. Mężczyzna przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu oraz złożył wyjaśnienia. Grozi mu do 5 lat więzienia.

„Maszyny bez serca bez mózgu”. Jak TERAZ Kurdej-Szatan komentuje śmierć polskiego żołnierza?

 

 

źródło: onet

Komentarze