„Maszyny bez serca bez mózgu”. Jak TERAZ Kurdej-Szatan komentuje śmierć polskiego żołnierza?

W listopadzie 2021 roku Barbara Kurdej-Szatan postanowiła skomentować sytuację, jaka miała miejsce na szturmowanej przez uchodźców granicy polsko-białoruskiej.

Teraz aktorka zabrała głos w sprawie śmierci polskiego żołnierza po tym, jak został ugodzony nożem przez cudzoziemca na granicy z Białorusią.

 

https://www.instagram.com/kurdejszatan/

 

„Maszyny bez serca bez mózgu”

W 2021 roku aktorka była oburzona tym, jak polscy żołnierze bronią polskiej granicy:

 

KURWA !!!!!!!!!! Kurwaaaaaa !!!!!!!!!!!!!!!! Co tam się dzieje !!!!!!!! To jest kurwa „straż graniczna” ????? „Straż” ?????????? To są maszyny bez serca bez mózgu bez NICZEGO !!!! Maszyny ślepo wykonujące rozkazy !!!!! Kurwa !!!!!! Jak tak można !!!!!!! Boli mnie serce boli mnie cała klatka piersiowa trzęsę się i ryczę !!!!!!! Mordercy !!!!!
Chcecie takiego rządu wciąż ?????

– pisała Barbara Kurdej-Szatan [więcej tutaj]

 

Ta wypowiedź jednak spowodowała przykre konsekwencje dla aktorki – straciła pracę w TVP, a także kilka kontraktów reklamowych, usłyszała także prokuratorskie zarzuty.

Teraz jednak Kurdej-Szatan zabrała głos w sprawie tragicznego zdarzenia na granicy.

 

 

 

Zmarł żołnierz ugodzony nożem na granicy
Tym nożem ugodzono Polaka – https://twitter.com/Straz_Graniczna/status/1795370367055536154/photo/2

 

Zmarł żołnierz ugodzony nożem na granicy

28 maja 2024 r. żołnierz został zaatakowany, gdy bronił polskiej granicy:

 

Dziś około 4:30 przy granicy w rejonie Placówki Straży Granicznej w Dubiczach Cerkiewnych poszkodowany został żołnierz Wojska Polskiego. Do zdarzenia doszło podczas ataku grupy około 50 cudzoziemców, którzy rzucali gałęziami, konarami drzew i kamieniami w stronę polskich patroli. Podczas próby siłowego przekroczenia granicy przez migrantów, jeden z nich nożem ugodził polskiego żołnierza. Pierwszej pomocy rannemu udzielała funkcjonariuszka Straży Granicznej. W tym czasie cudzoziemcy nadal zachowywali się agresywnie, atakowali rannego i udzielającą pomocy funkcjonariuszkę. Poszkodowanego i funkcjonariuszkę osłaniano samochodami. Żołnierz został przewieziony karetką do szpitala.

– informowała Straż Graniczna.

 

https://twitter.com/Straz_Graniczna/status/1795370367055536154

 

Wczoraj jednak Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych przekazało, że życia mężczyzny nie udało się uratować:

 

„… krwi własnej ani życia nie szczędzić”

Z przykrością informujemy, że 6 czerwca w godzinach popołudniowych w Wojskowym Instytucie Medycznym w Warszawie, otoczony wsparciem rodziny i żołnierzy zmarł ugodzony nożem żołnierz 1 Brygady Pancernej.

Pomimo udzielonej pomocy w rejonie bandyckiego ataku na granicy z Białorusią i wysiłków lekarzy, jego życia nie udało się uratować.

 

 

 

Kurdej-Szatan na Marszu Miliona Serc. Powiało hipokryzją?

 

Jak teraz Barbara Kurdej-Szatan komentuje śmierć polskiego żołnierza?

O komentarz tego wydarzenia pokusiła się Basia Kurdej-Szatan. Aktorka udostępniła post z profilu „Grupa Granica”, gdzie napisano:

 

Zmarł żołnierz pełniący służbę na granicy. Składamy wyrazy współczucia rodzinie oraz najbliższym.

 

A od siebie dodała:

 

Koszmar trwa z każdej strony…

 

Ogromne wyrazy współczucia dla rodziny i najbliższych

 

Jak więc widać Barbara Kurdej-Szatan nie do końca zmieniła swoje poglądy, skoro pisze o „koszmarze z każdej strony”. Bo oczywiście można zrozumieć desperację migrantów, którzy chcą przedostać się do „lepszego świata”, to nie można zrozumieć tak daleko posuniętych ataków. Szczególnie, że jak podaje Straż Graniczna, agresja to stały element działania cudzoziemców:

 

Niemal codziennie funkcjonariusze Straży Granicznej mierzą się z agresją ze strony migrantów próbujących forsować polsko-białoruską granicę. (…)

Migranci rzucają kamieniami, gałęziami, butelkami, mają ze sobą niebezpieczne narzędzia zakończone nożami, strzelają z procy. Uszkadzane są też pojazdy służbowe, w których m.in. wybijane są szyby i niszczona karoseria.

– podano w komunikacie.

Szokująca decyzja Ukraińca! Z firmy zwolnił WSZYSTKICH Polaków!

Komentarze