Żołnierze zgubili karabin! W tle wątek kryminalny!

Żołnierze WOT (Wojska Obrony Terytorialnej) w miniony weekend, w czasie ćwiczeń zgubili karabin.

Co ciekawe jednak, brak karabinu zauważono dopiero w poniedziałek rano. Zdaniem rzecznika WOT, sprawa może mieć charakter kryminalny.

 

zdjęcie ilustracyjne – https://www.facebook.com/Terytorialsi

 

Zagubiony karabin WOT

Jak informuje Polsat News:

 

W weekend podczas ćwiczeń 71. Batalionu Lekkiej Piechoty z Malborka na poligonie w Tczewie zgubiono broń. Brak karabinu zauważono w poniedziałek rano. Poligon, na którym doszło do incydentu, został zamknięty.

 

Zagubiona broń to Karabin BOR, który mierzy ponad metr długości i waży 6,5 kg (bez celownika optycznego i amunicji). Sprzęt miał zginąć prawdopodobnie w czasie nocnych ćwiczeń.

 

Karabin odnaleziony

Jak jednak informuje RMF FM karabin został odnaleziony przez młodego chłopaka. Na komendę Policji w Tczewie przyszedł razem z mamą i oddał broń.

 

Policjanci zabezpieczyli broń. Obecnie prowadzone są czynności, aby ustalić okoliczności, w jakich została ona utracona i odnaleziona przez zgłaszającą.

– powiedziała w rozmowie RMF FM Karina Kamińska, rzeczniczka pomorskich policjantów.

 

Natomiast Robert Pękala, rzecznik dowództwa Wojsk Obrony Terytorialnej przyznał, że badany jest wątek o charakterze kryminalno-przestępczym.

Trudno bowiem sobie wyobrazić, by żołnierz nie zauważył braku karabinu, który waży aż 6 kilogramów. Mogło więc dojść do celowego „zapomnienia” broni z terenu ćwiczeń wojskowych.

 

Zorganizował NARKOTYCZNĄ CEREMONIĘ pod Warszawą. Aż 40 osób doznało…!

 

źródło: rmf24.pl

 

Komentarze