Seksafera z udziałem księdza! Nastolatkowi zaproponował wspólne….!

Święcany to licząca niewiele ponad 2 tysiące mieszkańców w województwie podkarpackim, w powiecie jasielskim, w gminie Skołyszyn.

Tamtejszy ksiądz, Dominik R., nie tylko czynił posługę w kościele, ale też pełnił funkcję katechety w Szkole Podstawowej. Niestety jego zamiłowanie do dzieci miało chory charakter!

 

https://www.facebook.com/lso.swiecany

 

Ksiądz proponował wspólne…

33-letni ksiądz z kościoła Św. Anny w Święcanach zaproponował jednemu z chłopców wspólne ćwiczenie na siłowni. Potem jednak zaczął namawiać do pozowania nago i najprawdopodobniej nagrywał nastolatka.

Na szczęście jednak 13-latek w końcu uciekł i o wszystkim opowiedział rodzicom, a ci zgłosili się na policję.

 

Ksiądz Święcany – aresztowanie

W miniony piątek tj. 10 maja 2024 r. duchowny został zatrzymany i przesłuchany.

 

Wikariusz usłyszał zarzuty popełnienia przestępstw polegających na utrwalaniu nagiego wizerunku małoletniego, naruszenia jego nietykalności cielesnej oraz posiadania treści pornograficznych z udziałem małoletnich. Najpoważniejsze z tych przestępstw zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 10 – poinformowała Katarzyna Skrudlik-Rączka, Prokurator Rejonowy w Jaśle*

 

Zastosowano też tymczasowy areszt na 3 miesiące.

 

Kuria Rzeszów potwierdza

Rzeszowska Kuria potwierdziła aresztowanie księdza ze Święcan i wydała oświadczenie dotyczące odwołania duchownego z funkcji wikariusza i zawieszenia w funkcjach duszpasterskich:

 

W związku z decyzją Prokuratury Rejonowej w Jaśle o zatrzymaniu i aresztowaniu ks. Dominika R., wikariusza parafii w Święcanach, informujemy, iż zgodnie z przepisami obowiązującymi w Kościele, ksiądz został odwołany z funkcji wikariusza i zawieszony w funkcjach duszpasterskich.

 

Zachęcono też ewentualnych innych poszkodowanych do poinformowania o tym kurii:

 

Osoby poszkodowane i posiadające informacje na temat nadużyć prosimy o zgłoszenie się do delegata ds. wykorzystania seksualnego osób małoletnich przez osoby duchowne w diecezji rzeszowskiej (ks. dr Przemysław Drąg, tel. 510 114 164); email: delegat@diecezja.rzeszow.pl).

 

 

źródło: o2.pl; cyt. jaslo4u.pl

 

 

Komentarze