Jest NOWA lista „żółtych” i „czerwonych” powiatów. Są zaskoczenia!

Od piątku będzie obowiązywała nowa lista tzw. „żółtych” i „czerwonych” powiatów, w których istnieją dodatkowe obostrzenia związane z COVID-19. Jest kilka zaskoczeń. Dodatkowo pojawiły się powiaty objęte tzw. „alertem”. Sprawdź, czy jesteś bezpieczny?

Strefa „czerwona to powiaty: rybnicki, lipski, nowotarski, wieluński, nowosądecki oraz Nowy Sącz i Rybnik.

„Żółtą” tworzą powiaty: ostrzeszowski, ostrowski, pajęczański, łowicki, przemyski, tatrzański, pszczyński, jarosławski, radziejowski oraz Żory, Ruda Śląska i Biała Podlaska.

Ogłoszono też powiaty i miasta, które objęto alertem. Jeśli sytuacja w nich się nie poprawi, trafią do stref zagrożenia. Są to: Kraków, Katowice i Koszalin oraz powiaty: wołomiński, otwocki, pucki i starogardzki.

– To są powiaty, które są też na granicy i jeżeli sytuacja epidemiologiczna się nie poprawi, także te powiaty mogą się znaleźć w przyszłym tygodniu w kategorii „żółtej” – powiedział Waldemar Kraska, wiceminister zdrowia.

W „czerwonych” powiatach wszędzie w przestrzeni publicznej musimy nosić maseczkę.

https://twitter.com/PremierRP/status/1293911531432755201

W strefach „żółtych” i „czerwonych” w restauracjach musi być 1 osobna na 4mkw.

https://twitter.com/PremierRP/status/1293910045256593409

W „czerwonych” powiatach musi być 50% wolnych miejsc w transporcie publicznym.

https://twitter.com/PremierRP/status/1293908713762197507

Przypomnijmy, że Łukasz Szumowski rezygnował z funkcji ministra zdrowa.

– Chciałem państwa poinformować, że dzisiaj składam rezygnację z funkcji ministra zdrowia. Od razu uprzedzam wszystkie pytania państwa dziennikarzy. Nigdzie nie znikam, nie odchodzę, pozostaje posłem, pozostaje w przestrzeni publicznej, będę pełnił funkcje publiczne – powiedział.

Fot. PixabayKomentarze