Emeryci już w piątek dostaną pieniądze! Kwota wielu zdziwi.

Emeryci już w piątek na swoich kontach bankowych zobaczą wyższą kwotę emerytury. Wiemy o ile wzrośnie świadczenie. Kwota może niektórych mocno zdziwić.

Emerytury to aktualnie bardzo gorący temat zwłaszcza, że coraz większymi krokami zbliża się zapowiedziana przez rząd znaczna waloryzacja świadczenia. Emeryci na swoich kontach powinni zobaczyć podwyżkę już w pod koniec tego tygodnia. Liczba osób, która oczekuje na dodatkowe pieniądze to 9 milionów obywateli.

 

ZOBACZ TAKŻE: Nawet 106 TYSIĘCY zł odliczenia PIT! Poznaj wszystkie tegoroczne ulgi podatkowe.

 

Do 25 marca wszyscy świadczeniobiorcy powinni dostać świadczenia po waloryzacji. Co za tym idzie, Ci którzy dostają emeryturę z początkiem miesiąca, powinni zobaczyć podwyżki na koncie już w piątek, ponieważ 1 marca przypada dokładnie w niedzielę. Minimalna podwyżka jakiej mogą spodziewać się świadczeniobiorcy wynosi 57 złotych. Dostanie ją około 60 procent emerytów, którzy pobierają świadczenie wyższe niż minimalne, ale niższe niż 1650 zł na rękę.

 

ZOBACZ TAKŻE: Posiadasz abonament u TEGO operatora? Przygotuj się na PODWYŻKĘ cen za usługi!

 

Osoby pobierające najniższą emeryturę mogą liczyć na kwotę wyższą o 82 złote, ich świadczenie wzrośnie z 943 do 1025 złotych. Osoby mające niższą emeryturę niż minimalna, dostaną tzw. waloryzację procentową. Podwyżka w tym roku wyniesie 3,56 proc (wskaźnik waloryzacji). Warto podkreślić, że zmianom ulegną zarówno stawki emerytur, jak i również dodatków wypłacanych wspólnie z świadczeniem. Dodatki są podwyższane przez ZUS automatycznie co oznacza, że nie trzeba składać żadnych dodatkowych wniosków. Dodatek pielęgnacyjny i kombatancki wzrośnie z 222,01 złotych do 229,91 złotych. Dodatek pielęgnacyjny dla inwalidy wojennego całkowicie niezdolnego do pracy i samodzielnej egzystencji będzie większy o niecałe 10 złotych. Ryczałt energetyczny od 1 marca wynosić będzie 177,51 złotych.

 

Fot. pixabay
źródło: fakt, dziennik zachodni

Komentarze