Kiedy TRZECIA dawka szczepionki? Szybciej niż myślisz. Ekspert podał PRZYBLIŻONY TERMIN!

Kampania szczepionkowa na całym świecie ruszyła pełną parą. Przodują Amerykanie, którzy wyszczepili już ponad połowę swoich obywateli. Amerykański ekspert ds. zdrowia publicznego doktor Anthony Fauci poinformował, że trzecia, przypominająca dawka będzie potrzebna około rok po zaszczepieniu.

 

Większa wyszczepialność w społeczeństwie gwarantuje zatrzymanie pandemii. Doradca prezydenta USA ds. zdrowia publicznego Anthony Fauci twierdzi, że 3 dawka przypominająca będzie potrzebna, by trwale zabezpieczyć człowieka przed wirusem Sars-CoV-2.

 

Wiemy, że trwałość szczepionki na COVID zapewniająca skuteczność utrzymuje się przez co najmniej sześć miesięcy, a prawdopodobnie znacznie dłużej. Myślę jednak, że prawie na pewno będziemy potrzebować dawki przypominającej mniej więcej po roku od przyjęcia dawki podstawowej-mówił Anthony Fauci.

 

Doktor Fauci jest przekonany, że nie będzie trzeba modyfikować szczepionki dla nowych wariantów. Taką wersję można będzie zastąpić podaniem kolejnej dawki. Nowy środek będzie podobny do szczepionki na odrę, która daje odporność na całe życie.

 

Źródło: CNN

Zdjęcie: Pixabay

 

 

Komentarze