Kolejna gwiazda Juventusu Turyn zakażona koronawirusem!

Po Daniele Ruganim na koronawirusa zachorował kolejny piłkarz Juventusu Turyn. Jest nim mistrz świata z 2018 r. Blaise Matuidi.

 

Temat koronawirusa obecnie nie schodzi z ust ekspertów politycznych, ekonomicznych, gospodarczych oraz sportowych. Choroba torpeduje praktycznie każdą dziedzinę życia ludzkiego w tym właśnie sport. Z jej powodów odwoływane i przesuwane są kolejne istotne imprezy sportowe, jak np. Euro 2020, które ma się odbyć w 2021 r. Ofiarą koronawirusa niejednokrotnie padają też sami sportowcy, w tym piłkarze. Szczególnie tę chorobę mogą odczuć gracze znajdujący się na półwyspie Apenińskim. Pierwszym zakażonym tam piłkarzem był Daniele Rugani z Juventusu Turyn. Następnie testy na koronawirusa wypadały pozytywnie m.in. u graczy Sampdorii Manolo Gabbiadiniego oraz Bartosza Bereszyńskiego. Teraz okazuje się, że zakażona jest gwiazda Starej Damy Blaise Matuidi.

 

Na swojej oficjalnej stronie internetowej Juventus napisał, iż: „Blaise Matuidi przeszedł badania i uzyskał dodatni wynik testu na obecność koronawirusa. Piłkarz przebywa w domowej izolacji od zeszłej środy. Będziemy monitorować sytuację. Jak dotąd Blaise nie wykazuje żadnych objawów i czuje się dobrze”.

 

Cały zespół Starej Damy poddany jest kwarantannie, a piłkarze przechodzą szczegółowe badania na koronawirusa. Wśród nich jest polski bramkarz Wojciech Szczęsny.

 

Źródło: Onet, Meczyki.pl

Foto: You Tube/ Juventus (zrzut ekranu)

Komentarze