KORONAWIRUS: Ludzie masowo chcą poddawać eutanazji swoje psy i koty? Jest komentarz Izby Lekarsko- Weterynaryjnej

Kilka dni temu w Internecie pojawiła się informacja sugerująca, że ludzie masowo chcą poddawać eutanazji swoje psy i koty z powodu pandemii! Czy naprawdę zmagamy się z dziwną i niebezpieczną modą usypiania swoich czworonogów? Głos w tej sprawie zabrali przedstawiciele Izby Lekarsko- Weterynaryjnej.

 

 

 

KORONAWIRUS: Ludzie masowo chcą poddawać eutanazji swoje psy i koty? Jest komentarz Izby Lekarsko- Weterynaryjnej. 

 

 

 

Informacje o masowym oddawaniu psów i innych zwierząt towarzyszących do eutanazji z powodu epidemii koronawirusa w Polsce to typowy fake news. Nie zaobserwowaliśmy takiego zjawiska w zakładach leczniczych dla zwierząt. Jednocześnie zapewniamy, że zgodnie z wiedzą Światowej Organizacji Zdrowia i Światowej Organizacji Zdrowia Zwierząt właściciele zwierząt mogą być spokojni – ich podopieczni nie przenoszą koronawirusa” – przekazała Krajowa Izba Lekarsko-Weterynaryjna.

 

 

 

 

W komunikacie pojawiła się także informacja o tym, że polskie prawo zabrania przeprowadzania eutanazji na życzenie. Eutanazja zwierzęcia to zabieg, który przeprowadzany jest przez weterynarza w sytuacjach szczególnych, ostatecznych. Pupil może być uśpiony, gdy stan jego zdrowia jest bardzo zły, niemożliwy do wyleczenia.

 

 

Zobacz: Czy gotowanie wody w czajniku dwa razy jest toksyczne?

 

 

Przez media społecznościowe w ostatnim czasie przetoczyły się informacje dotyczące rzekomo masowego przyprowadzenia psów do zakładów leczniczych dla zwierząt z prośbą o dokonanie eutanazji. Powodem miała być rozprzestrzeniająca się epidemia COVID-19. Z całą stanowczością zaprzeczamy tym informacjom. Od rana przeprowadziliśmy rozmowy z kilkudziesięcioma lecznicami dla zwierząt z całej Polski. Wielu właścicieli słyszało o tej plotce, ale nikt nie potwierdził, żeby takie sytuacje miały miejsce. Również hurtownie leków weterynaryjnych nie odnotowały zwiększonego zapotrzebowania na środki używane do eutanazji zwierząt- napisano w oświadczeniu Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej

 

 

 

Sprawdź także: Wiktoria Gąsiewska POKAZAŁA SIĘ TOPLESS w horrorze z Wieniawą! Największa atrakcja filmu?

Komentarze