Koronawirus zbiera tragiczne żniwo w Hiszpanii! W BARCELONIE powstaje KOSTNICA z…

Koronawirus zbiera tragiczne żniwo w Hiszpanii! W BARCELONIE powstaje KOSTNICA z…

Hiszpania jest drugim państwem po Włoszech, gdzie pandemia koronawirusa zbiera tragiczne żniwo ofiar śmiertelnych i wciąż przybywających zakażeń. W Barcelonie udostępniono już nawet…

„O 950 wzrosła w ciągu ostatniej doby w Hiszpanii liczba osób zmarłych z powodu koronawirusa” – poinformowało w czwartek ministerstwo zdrowia tego kraju. Liczba zgonów wzrosła do ponad 10 tysięcy. W Hiszpanii zakażonych zostało ponad 110 tysięcy osób, a ponad 833 tysiące osób straciło pracę z powodu koronawirusa.

 

Największy przyrost zgonów i zakażeń w ciągu minionej doby zanotowano w Madrycie. Drugim regionem o największej liczbie zmarłych osób zakażonych koronawirusem jest Katalonia.

 

Problemem jest też brak miejsc w domach pogrzebowych i kostnicach, dlatego tymczasową kostnicę stanowi teren ogromnego lodowiska w centrum handlowym Palacio de Hielow Madrycie. Kolejna kostnica powstała w jednym z podziemnych parkingów w Barcelonie.

Na pięciu tysiącach metrów kwadratowych znajdzie się miejsce dla około 1800 trumien.

Powodem jest brak miejsc do przechowywania ciał, a także środków ochronnych dla pracowników zakładów pogrzebowych.

 

Polka Luzia Berek mieszkająca od 15 lat w Madrycie apeluje do wszystkich Polaków, aby zostali w domach. Kobieta przestrzega, że wielu ludzi bagatelizowało na początku zalecenia władz. To doprowadziło do gigantycznego rozprzestrzenienia się epidemii.

 

„Na ten moment, zwykle kolorowe i przepełnione ulice zamarły. Można wyjść z domu w jego pobliże, ale tylko ze zwierzętami domowymi. W sklepie trzeba robić wyłącznie duże zakupy. Jest zakaz kupowania jednej bułki czy paczki papierosów. Wcześniej ludzie wychodzili do sklepu, żeby się przejść. Teraz wszystko kontroluje wojsko. Sprawdzają dokumenty tożsamości. Pilnują, żeby osoby zameldowane pod tym samym adresem nie robiły zakupów zbyt często” – opowiada Luiza Berek.

 

Liczba osób zakażonych koronawirusem na świecie przekroczyła 1 mln. Zmarło 53 tys. osób.

 

 

ZOBACZ TEŻ:Tylko tak możesz zarazić sie koronawirusem. Najnowsze ustalenia uczonych

 

Źródło:bhm.pl/pixabayKomentarze