ALARMUJĄCE dane! Co piąty mieszkaniec Wielkiej Brytanii został zarażony…

Aż 22 procent pacjentów z koronawirusem w Wielkiej Brytanii zaraziło się w placówkach służby zdrowia – informuje „The Daily Telegraph” w nawiązaniu do badania przeprowadzonego przy wsparciu rządu.

Zakażenia szpitalne

Według otrzymanych danych, to właśnie infekcja w szpitalu doprowadziła do 11 procent zgonów. Zdaniem naukowców, do rozprzestrzeniania się choroby przyczynił się głównie brak zaleceń dotyczących przestrzegania środków dystansu społecznego przez pracowników medycznych.

Niepokoje Brytyjczyków

Ostatnio wielu mieszkańców Wielkiej Brytanii wyraziło zaniepokojenie, że to krajowy system opieki zdrowotnej jest jednym ze źródeł ponownej infekcji wirusem w małych grupach ludzi nie przestrzegających zasad dystansu społecznego.

Skutki kwarantanny

Wcześniej specjaliści z Imperial College London i University of California w Berkeley udowodnili, że rygorystyczne ograniczenia wprowadzone w różnych krajach w celu zwalczania koronawirusa, pozwoliły na ochronę dziesiątek milionów ludzi na całym świecie przed infekcją. Tylko w Wielkiej Brytanii dzięki kwarantannie uratowano 500 tysięcy osób.

Źródło: The Daily Telegraph

Zdjęcie: Pixabay

Komentarze