Do kościoła tylko z telefonem! Takie rozwiązanie wprowadzono w…

Zwykle gdy idziemy na mszę do kościoła, nie potrzebujemy telefonu.

Teraz jednak stanie się odwrotnie. Bo właśnie po to by móc pójść do kościoła, będziemy go potrzebować. Powodem jest koronawirus i wprowadzone obostrzenia dotyczące limitu wiernych.

 

Zarówno w Polsce jak i innych krajach obowiązują takie właśnie ograniczenia. Najczęściej są one określane odpowiednio do powierzchni danej świątyni. A mają na celu zachowanie odpowiednich odstępów między wiernymi.

Tym samym może się zdarzyć, że przyjdziemy do kościoła i nie zostaniemy wpuszczeni, bo w środku będzie już maksymalna liczba osób.

 

Przydatny tutaj będzie telefon, a konkretnie aplikacja, za pomocą której… zarezerwujemy miejsce na mszę!

Takie rozwiązanie wprowadzono w Sardynii we Włoszech. Aplikacja na telefon nazywa się parrocchia.app i jest obecnie używana przez społeczność Ales w Oristano na Sardynii.

Może jednak być też wykorzystywana przez wiele innych parafii. Twórcy pracują nad podstawową usługą oferowaną przez aplikację w celu wdrożenia dodatkowych usług. Parafianie będą mogli zapoznać się z odczytami, piosenkami i cotygodniową ulotką swojej parafii, uzyskując dostęp do aplikacji. Ponadto kapłan będzie mógł używać powiadomień push do wysyłania komunikatów do wszystkich wiernych.

 

Aplikację opracowała firma Software House Atlas w San Gavino Monreale. Jej twórcą jest Davide Moreno, który uczestniczy w życiu wspólnoty wiernych, do której należy. Jak mówi, korzystanie z aplikacji umożliwiającej wejście do kościoła jest proste:

 

Parafia, która zdecyduje się korzystać z aplikacji, musi wskazać lokalizację kościoła, dostępne miejsca i godziny otwarcia. W tym momencie wierni będą mogli zarezerwować swoje miejsce. Cała procedura jest anonimowa i nie narusza prawa do prywatności. Dostęp do kościoła może potwierdzić personel poprzez weryfikację prostego kodu widocznego na telefonie wiernego.

 

Jeśli wytyczne dotyczące zachowania odstępów nadal będą obowiązywać, to może także w Polsce zostanie wprowadzone podobne rozwiązanie.

 

>>>Spytali lalunię o maseczkę! Bezcenna odpowiedź! (VIDEO)

 

źródło: lanuovasardegna.it

Komentarze