„Krystek” z Zatoki Sztuki skazany za „korupcję seksualną małoletnich”.

Krystek czyli Krystian W. to mężczyzna, który wykorzystywał seksualnie nastolatki. Jego wątek pojawiał się w kontekście samobójstwa 14-letniej Anaid, a także w sprawie śledztwa dot. Iwony Wieczorek.

Schemat działania Krystiana W. opisał Mikołaj Podolski w książce „Łowca Nastolatek”. Otóż Krystek zaczepiał 13-14 latki, które na przykład rozdawały ulotki czy wykonywały inną, nisko płatną pracę. Woził je drogimi samochodami i budował relację wzbudzającą zaufanie. Później, gdy dziewczynka już mu wierzyła, wywoził ją do lasu, do opuszczonego kina w Pucku czy też innego miejsca. Nastolatki były wykorzystywane, a Krystian W. wszystko nagrywał komórką, by potem móc szantażować dziewczynki.

Część tego procederu powiązana była z sopockim lokalem „Zatoka Sztuki”, co Sylwester Latkowski przedstawił w filmie „Nic się nie stało”.

 

W ostatniej sprawie, jakiej sądzony był Krystek, jego obrońcy wnieśli apelację. 7 marca2023 r. zapadł wyrok w tej sprawie.

 

facebook.com/Mikołaj Podolski

 

Krystek został skazany za „elektroniczną korupcję seksualną małoletnich”, co polegało na nawiązywaniu kontaktu z nieletnimi przez media społecznościowe. Później jednak znajomość przenosiła się do reala i tam Krystian W. zapraszał nastolatki na obiad czy na dyskotekę i wykorzystywał seksualnie dziewczynki.

 

Sąd Okręgowy w Gdańsku wydał wyrok skazujący i Krystian W. dostał 2,5 roku więzienia i zakaz pracy z dziećmi i młodzieżą.

 

Oprócz tego, przed sądem rejonowym w Wejherowie toczy się postępowanie przeciwko Krystianowi W. w którym odpowiada za przestępstwa, głównie seksualne wobec 33 kobiet. Mężczyzna odsiadywał też wyrok 3 lat pozbawienia wolności za gwałt.

– informuje TVP Gdańsk*

 

Zobacz też:

 

Kuba Wojewódzki pozwał Sylwestra Latkowskiego. Jest tylko JEDEN problem!

 

Zatoka Sztuki – celebryci odpowiadają na zarzuty! (FOTO)

 

Sylwester Latkowski i morderstwo? Kuba Wojewódzki przypomniał dziennikarzowi…

 

Borys Szyc nękany przez Sylwestra Latkowskiego! „Koniecznie chciał bym mu…”

 

 

*cyt. gdansk.tvp.pl

Komentarze