Lekarze ostrzegają: te OBJAWY występują zaraz po zakażeniu KORONAWIRUSEM!

Według najnowszych badań lekarzy, pierwsze objawy COVID-19 mogą pojawić się już kilka godzin od momentu zakażenia koronawirusem.

Doktorzy apelują, aby uważnie obserwować swoje ciało i w czasie zauważenia charakterystycznych objawów mających związek z wirusem zgłosić się do lekarza.

 

Dwa kluczowe objawy zakażenia koronawirusem to gorączka i suchy kaszel. Jednak u wielu pacjentów pojawiają się także inne dolegliwości takie jak m.in: wysypka, ból mięśni przypominający ten podczas grypy, ból gardła, zatkany nos.

 

Jaki objaw koronawirusa ujawnia się najwcześniej?

 

Według lekarzy jest to utrata węchu. Utratę węchu zaklasyfikowano do jednego z najwcześniejszych objawów, który może pojawić się już po kilku godzinach od zakażenia. Często towarzyszy mu także utrata smaku. Osoba, która zauważy u siebie te dolegliwości, może być odpowiednio wcześnie zdiagnozowana.

 

Wiele osób może przechodzić wirusa bezobjawowo co wiąże się z dużym ryzykiem nieświadomego roznoszenia tego groźnego patogenu. Władze apelują, by zostać w domu i nie zagrażać innym. Szczególnie u młodych osób mogą w ogóle nie występować objawy kaszlu czy gorączki.Utrata węchu i smaku może być jedyną oznaką, że są nosicielami koronawirusa.

 

„Widziałem ogromny wzrost liczby pacjentów przychodzących do mojej kliniki z nagłą utratą węchu. To jest około czterech pacjentów tygodniowo, w większości poniżej 40 roku życia i bez innych objawów Covid-19. Zwykle nie widzę więcej niż jednego na miesiąc”

mówi profesor Nirmal Kumar prezes izby laryngologicznej z Wielkiej Brytanii.

 

 

ZOBACZ TEŻ:Marcin Tyszka uwiecznił CIĄŻĘ Lewandowskiej. Pewien szczegół SZOKUJE!

 

Źródło:02/pixabayKomentarze