Marieta Żukowska we włoskim filmie. Szok JAK wyglądała praca na planie!

41-letnia Marieta Żukowska to aktorka znana przede wszystkim z seriali „M jak Miłość” i „Barwy Szczęścia”, zagrała jednak także w wielu innych filmach, a we wrześniu 2023 r. pracowała na planie jednej z włoskich produkcji.

Polka dostała rolę Zosi  – polskiej, ekscentrycznej arystokratki – w filmie „The Lemon Tree” w reżyserii Bruno Colella. Praca na planie włoskiego filmu mocno zaskoczyła Marietę Żukowską!

 

Marieta Żukowska
https://www.instagram.com/marietazukowska/

 

Nowa rola była ogromnym wyzwaniem, bo aktorka swoich kwestii po włosku, musiała nauczyć się na pamięć.

 

…czekała mnie praca nad gigantycznymi monologami, a ja włoskiego praktycznie nie znałam.

 

Na szczęście miałam przed sobą trzy miesiące na pracę nad scenariuszem i razem z moją lektorką uczyłam się tych wszystkich fraz, sentencji i monologów na pamięć przez te trzy miesiące codziennie po kilka godzin.

– powiedziała w rozmowie z Plejadą*

 

Marieta Żukowska – włoski film

Jednak prawdziwym szokiem był sam styl pracy w czasie kręcenia filmu we Włoszech. W Polsce aktorzy na planie przebywają niemal od świtu. Często na miejscu muszą być o 5 czy 6 rano, a pracę rzadko kończy się po 8 godzinach, częściej jest to 10 czy nawet 12 godzin.

 

…jeśli ktoś przeżył polski plan zdjęciowy, to może grać wszędzie i nie powinien się niczym stresować.

 

W Polsce gramy często po kilkanaście scen dziennie, we Włoszech dwie, góra trzy. W Polsce pracujemy po 12 godzin dziennie, tam maksymalnie osiem. Włosi się nie śpieszą, mają na wszystko czas.

– opowiadała gwiazda „Barw Szczęścia”.

 

Marieta Żukowska stwierdziła też, że wynika to z braku pieniędzy. W Polsce ekipa musi się spieszyć, by nagrać jak najwięcej scen. Tymczasem we Włoszech, zdjęcia są kręcone w znacznie spokojniejszym tempie.

To był trudny miesiąc. Łukasz Nowicki żegna.

 

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez marietazukowska (@marietazukowska)

 

*cyt. plejada

Komentarze