Monika Olejnik uderza w nową Minister Kultury. Co na to Dominika Chorosińska?

Powołanie rządku, który – według prognoz – ma funkcjonować raptem dwa tygodnie, wywołało wiele emocji. Szczególną uwagę zwróciła Dominka Chorosińska.

Wcześniej znana pod panieńskim nazwiskiem, jako Dominika Figurska, niemal przez całe swoje dorosłe życie pracowała jako aktorka. Kilka lat temu jednak interesować się polityką i w 2019 r. została posłanką z ramienia PiS. Teraz zaś dostała tekę ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

Tę nominację skomentowała także Monika Olejnik. Co o nowej Minister sądzi dziennikarka?

 

olejnik, chorosińska
https://www.instagram.com/monikaolejnik_official/

 

W swoim felietonie, Olejnik uderza w Chorosińską i wytyka jej niekompetencję, nawiązując między innymi do kultowego już nagrania z Radia Zet.

 

https://twitter.com/gfkot/status/1729162721290277295

 

Prezydent chyba nie ma kłopotów z liczeniem, w przeciwieństwie do nowej minister kultury Dominiki Chorosińskiej, która nie wiedziała, ilu jest posłów w Sejmie, ilu senatorów w Senacie. Tłumaczyła to tym, że nie ma głowy do liczb.

 

A także brak wiedzy na temat demografii:

 

Zabłysnęła też stwierdzeniem, że w Polsce nie ma kłopotów z demografią. Pani posłanka, obecnie minister, która nie ma głowy do liczb, nie wie, że w 2022 r. urodziło się najmniej dzieci od czasu drugiej wojny światowej.

 

Dominika Chorosińska zadrwiła z Szymona Hołowni! „Masz talent” krzyczała!

 

Co ciekawe jednak, „liberalna” i „tolerancyjna” Olejnik odmawia też nowej Minister Kultury prawa do własnego zdania.

Napisała bowiem:

 

Pani Chorosińska powiedziała, że kobiety, które wyszły na ulice i protestowały, są „wulgarne” i że w Polsce prawa kobiet nie są łamane.

 

Co na to sama Chorosińska? Nowa Minister przyjęła strategię milczenia. Od czasu swej nominacji, na Facebooku zamieściła tylko jeden post o następującej treści:

 

Dziękuję Profesor Piotr Gliński za prowadzenie przez ostatnie 8 lat ambitnej polityki kulturalnej 🇵🇱
Dziękuję za zbudowanie w MKiDN zespołu kompetentnych, rzetelnych, oddanych Polsce osób, z którymi mam okazję współpracować .

 

Także pod tym wpisem pojawiło się wiele hejterskich komentarzy. Nawiązują one przede wszystkim do sprawy z przed wielu lat, gdy jeszcze jako Dominika Figurska, dopuściła się zdrady. Internauci zdają się jednak zapominać, że sama Chorosińska i jej mąż już dawno zamknęli ten temat i obecnie wychowują aż szóstkę dzieci.

Jednak także i te krytyczne komentarze pozostają bez odpowiedzi ze strony Chorosińskiej.

 

Komentarze