Masz TĘ aplikację? Lepiej ją usuń!

Znana grupa hakerska – Anonymous – apeluje o usunięcie popularnej aplikacji ze swoich smartfonów. Aktywiści twierdzą, że głównym zadaniem tej platformy jest zbieranie informacji o jej użytkownikach i przekazywanie ich chińskim szpiegom.

TikTok to mobilna aplikacja internetowa. Służy ona do tworzenia krótkich (do 1 minuty) filmików z podkładem muzycznym, które następnie widzą inni użytkownicy. Platforma cieszy się dużą popularnością nie tylko wśród dzieci i młodzieży, ale także celebrytów i polityków. Na TikToku obecni są m.in. Robert Lewandowski czy Andrzej Duda.

 

ZOBACZ TEŻ: Andrzej Duda TAŃCZY na TikToku? Opublikował nagranie!

 

Ostatnio aplikacja musi mierzyć się z poważnymi problemami. Niedawno została usunięta ze sklepów Google i Apple w Indiach, pojawiła się także na liście aplikacji podglądających schowek użytkownika w systemie iOS14. Teraz ostrzega przed nią grupa hakerska Anonymous.

 

„Usuńcie TikToka”

Anonymous opublikowali na Twitterze wpis, w którym wzywają do usunięcia popularnej aplikacji. Aktywiści odsyłają do serwisu Reddit, gdzie jeden z użytkowników opublikował dowody świadczące o niebezpiecznych działaniach platformy. TikTok zbiera informacje m. in. na temat sprzętu, lokalizacji oraz innych aplikacji, z jakich korzysta właściciel smartfona.

 

Delete TikTok now; if you know someone that is using it explain to them it is essentially malware operated by the Chinese government running a massive spying operation. https://t.co/J7N9FS7PvG

— Anonymous (@YourAnonCentral) July 1, 2020

 
TikTok nie odniósł się jeszcze do stawianych mu zarzutów.

 

ZOBACZ TEŻ: Grupa nastolatków nagrywała film na TikToka! Przypadkowo natknęli się na coś przerażającego!

 

zdjęcie: unsplash.com



Komentarze