Mateusz Damięcki przerwał milczenie po śmierci ojca. Padły znaczące słowa!

17 listopada 2023 r. w wieku 79 lat zmarł Maciej Damięcki – aktor filmowy, teatralny i dubbingowy. Osierocił żonę – Joannę, a także swoje dzieci – Mateusza Damięckiego (42 l.) i Matyldę Damięcką (38 l.).

To właśnie syn i córka przekazali wiadomość o śmierci aktora, była to jednak bardzo lakoniczna informacja. Teraz jednak Mateusz zamieścił znaczące nagranie!

 

https://www.instagram.com/mateuszdamiecki/

 

Mateusz Damięcki to aktor, który na swoim profilu często publikuje treści o charakterze społecznym czy politycznym, angażował się w różne akcje.

 

I tak w trzy dni po śmierci swojego ojca, aktor zamieścił nagranie. W filmiku zamieszcza apel o profilaktykę problemów zdrowotnych, w tym raka prostaty:

 

Dzień dobry, Kochani. Movember to listopad przez „M”. Dlaczego „M”? Ponieważ jest to pierwsza litera angielskiego słowa „ moustache”, czyli wąsy. Wąsy, w tym przypadku, są atrybutem męskości, a nie ma większego i lepszego dowodu na męskość niż odpowiedzialność.

 

W tym wypadku odpowiedzialność to zdrowe życie, nie tylko dla siebie, ale również dla swojego otoczenia. Żeby być zdrowym, musimy się badać. Panowie, apeluję – badajcie się. Movember to taki miesiąc, w którym możemy poświęcić ten czas na zadbanie o siebie. Bo pamiętajcie, nie ma stawki większej niż życie.

– podkreślił.

 

Przypomnijmy, że Maciej Damięcki w swoim życiu dwa razy chorował na raka. I podejrzewa się, że to właśnie ta choroba były przyczyną jego śmierci.

Tym samym nagranie i apel Mateusza opublikowany tuż po śmierci ojca wydaje się być znaczący. Najprawdopodobniej Mateusz Damięcki pamięć o swoim tacie chce przekuć na coś dobrego i zachęcić mężczyzn do profilaktyki.

 

Tak Maciej Damięcki wyglądał przed śmiercią! Ostatnie nagranie! [VIDEO]

 

Komentarze