Morawiecki o zatrzymaniu Margot! Przynależność do PiS…

Protest przeciwko zatrzymaniu aktywisty LGBT. Mateusz Morawiecki skomentował wydarzenia ze stolicy.

Szef rządu Mateusz Morawiecki opublikował w mediach społecznościowych komentarz dotyczący prostestu przeciw zatrzymaniu Margot.„Uważam, że pewne zachowania są karygodne i absolutnie niedopuszczalne” – napisał premier.

Morawiecki w dość lakonicznym komentarzu do wydarzeń, napisał na Facebooku o toczącym się – w jego opinii- na świecie sporze cywilizacyjnym. Premier zaznaczył, że należy do Prawa i Sprawiedliwości i, że idą za tym określone poglądy.„Reprezentuję formację polityczną szanującą polską kulturę i historię” – napisał.

„Na świecie i w Polsce toczy się spór cywilizacyjny. Wolność człowieka kończy się tam, gdzie pojawia się naruszenie godności innej osoby. Dotyczy to także uczuć patriotycznych i religijnych” – dodał premier.

Według Mateusza Morawieckiego zachowania naruszające wolność innego człowieka zasługują na karę.„Dlatego uważam, że pewne zachowania są karygodne i absolutnie niedopuszczalne” – zakończył szef rządu.

W piątek odbył się protest na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie. Wszystko z uwagi na decyzję o aresztowaniu aktywistki LGBT Margot. Prokuratura przekazała, że aktywistka podejrzana jest o czyn chuligański, który miał polegać na udziale w zbiegowisku, brutalnym ataku na działacza Fundacji Pro Life oraz niszczeniu mienia należącego do fundacji. Zdarzenie miało mieć miejsce 27 czerwca.

Margot wcześniej uczestniczyła także m.in. w akcji wywieszania tęczowych flag na warszawskich pomnikach. Jednakże tej sprawy zarzuty nie obejmują.Komentarze