Naukowcy z NASA wieszczą koniec świata! Podali datę kiedy potężna asteroida uderzy w ziemię!

Naukowcy z NASA są niemal pewni, że w niedalekiej przyszłości naszą planetę czeka zagłada. W ziemię ma uderzyć asteroida Bennu, a jej skutki będą tragiczne, ponieważ przestaniemy istnieć! Badacze robią wszystko, by wyeliminować obiekt i uchronić ludzkość przed całkowitą zagładą!

O końcu świata słyszeliśmy już niejednokrotnie dlatego kolejna taka informacja chyba na nikim nie zrobi już wrażenia. Tym razem doniesienia naukowców z NASA są jednak dość niepokojące. Pracownicy instytutu są niemal pewni, że w ziemię uderzy asteroida Bennu, która może doprowadzić do zagłady naszej planety, a co za tym idzie ludzkości. Bennu 101955 została odkryta w 1999 roku i od samego początku zaintrygowała badaczy. Ogromna asteroida ma ponad 500 metrów średnicy, a jej masa to 77 milionów ton. Mamy więc do czynienia z potężnym obiektem, który stanowi zagrożenie dla ziemi!

 

 

ZOBACZ:Ogromna asteroida „Bóg Chaosu” może uderzyć w ziemię. EKSPERCI PODALI KONKRETNĄ DATĘ I TWIERDZĄ, ŻE…

 

 

Z obserwacji naukowców wynika, że asteroida znajduje się coraz bliżej ziemi. NASA podała również przypuszczalną datę uderzenia Bennu w naszą planetę. Może to nastąpić ok 25 września 2135 roku! I choć według naukowców katastrofa wcale nie musi się ziścić to istnieje spore niebezpieczeństwo dla przyszłych pokoleń. Według naukowców prawdopodobieństwo uderzenia asteroidy w ziemię wynosi 1:2700. Mimo to pracownicy NASA obiecali, że zrobią wszystko by zagrożenie zniwelować do zera.

źródła: o2.pl, foto pixabay.com, wideo: youtube.com

 

 

Komentarze