Nie chcesz umrzeć na zawał? TEN POPULARNY NAPÓJ może cię przed nim uchronić!

Nie chcesz umrzeć na zawał? TEN POPULARNY NAPÓJ może cię przed nim uchronić!

Czy kawa może uchronić nas przed zawałem lub udarem? Naukowcy nie mają wątpliwości. Nowe badania wskazują na związek między umiarkowanym spożyciem kawy a zmniejszonym ryzykiem rozwoju zespołu metabolicznego.

Zespół metaboliczny to zespół powiązanych ze sobą elementów, mogących zwiększać ryzyko zachorowania na miażdżycę i cukrzycę typu 2. Okazuje się, że ten problem dotyka co piątego Polaka. To prawdziwa zmora i epidemia XXI wieku. Nieleczony zespół metaboliczny może doprowadzić do nieodwracalnych problemów zdrowotnych, takich jak zawał, udar mózgu czy śmierć.

„Zespół metaboliczny występuje, gdy dana osoba ma kombinację kilku czynników ryzyka, w tym nadciśnienia, nieprawidłowego cholesterolu, otyłości i wysokiego poziomu cukru we krwi. Jego inne nazwy obejmują zespół insulinooporności lub zespół X ”- wyjaśnia Seogeun Naomi Hong, MD, specjalista chorób wewnętrznych w St. Joseph Hospital w Orange w Kalifornii.

Zobacz: Gdy zobaczysz co zrobił ten student, będziesz w szoku! Podczas zdawania egzaminu trzymał w ręce…

Profesor Giuseppe Grosso zauważył istotny związek między spożyciem kawy, a skutkami zespołu metabolicznego. Okazuje się, że to polifenole zawarte w kawie, w szczególności kwasy fenolowe i flawonoidy, mogą uchronić nas przed udarem, czy zawałem.

Przekazał on opinii publicznej badania sugerujące, że umiarkowane spożycie kawy wiąże się ze zmniejszeniem chorób sercowo-naczyniowych, raka, ogólnej śmiertelności i cukrzycy typu 2.

Specjalista zaznaczył jednak podczas swojego wystąpienia w Dublinie, że kawa może przynieść pewne korzyści zdrowotne, ale nie może przeciwdziałać skutkom zdrowotnym złych nawyków.

„Wykazaliśmy, że w niektórych badaniach nie można zaobserwować związku kawy z niektórymi skutkami, takimi jak śmiertelność z powodu raka, ze względu na dużą liczbę palaczy” – podkreślił Grosso.

Źródło: Healthline

Zdjęcie: Youtube

 Komentarze