Nosisz w ten sposób maseczkę ochronną!? Narażasz się na ogromne niebezpieczeństwo!

Nosisz w ten sposób maseczkę ochronną!? Narażasz się na ogromne niebezpieczeństwo!

Maseczki ochronne w czasach pandemii koronawirusa są bardzo popularne i stanowią zabezpieczenie przed wirusami. Niestety nie wszyscy wiedzą, że ich niewłaściwe używanie może przynieść nam więcej szkód niż pożytku. Sprawa jest bardzo istotna, ponieważ zainteresowali się nią pracownicy WHO.

Dyrektor Światowej Organizacji Zdrowia ds. kryzysowych, dr Michael Ryan wydał specjalne oświadczenie, na temat właściwego użytkowania maseczek ochronnych. Co warto podkreślić przedstawiciel WHO poruszył ważną kwestię i zaapelował do ludzi, by pod żadnym pozorem nie nosili ich przebywając w swoim domu. Powód jest dość oczywisty. Wielu pracowników szpitali i miejsc, w których ratuje się ludzkie życie cierpi przez niedobór podstawowych środków higienicznych. Dr Ryan przyznał, że powinniśmy zakładać maseczki tylko wtedy, kiedy jest to konieczne.

 

ZOBACZ:Koronawirus UDERZY w Wielkanoc?! „Łącznie może uda się zamknąć w 100-200 tys. ZGONÓW…”

 

Dyrektor WHO twierdzi, że powinniśmy to robić tylko w przypadku, gdy źle się czujemy i opiekujemy chorą osobą z naszej rodziny. Przedstawiciel Światowej Organizacji Zdrowia prosi, by ludzie wzięli sobie jego apel do serca i pomyśleli o lekarzach i pielęgniarkach często pracujących bez maseczek ochronnych, których po prostu brakuje w szpitalach. Warto również wiedzieć że, podczas zakładania maseczek należy zachować podstawowe zasady higieny, czyli dokładnie umyć i zdezynfekować ręce.Należy także pamiętać, że większość maseczek jest jednorazowych i nie nadaje się do ponownego wykorzystania.

 

ZOBACZ TAKŻE:Kiedy skończy się pandemia koronawirusa? Krzysztof Jackowski PODAŁ DATĘ!

 

źródła: o2.pl, foto: pixabay.com

 

 

 

 Komentarze