Noworodek w nagrzanym samochodzie. Trudno uwierzyć, CO robili rodzice!

Wraz z falą upałów, jaka nawiedza niemal cały świat, mamy do czynienia z tragicznym w skutkach pozostawianiem dzieci w autach.

Zdarzenia takie często kończą się śmiercią małych dzieci – takich, które są zbyt małe, by zwrócić na siebie uwagę i zakomunikować, że są w aucie. Takie maluchy umierają – albo przerażone i w męczarniach, albo tracą przytomność i odchodzą w ciszy.

Więcej szczęścia miała 2-miesięczna dziewczynka, którą rodzice zamknęły w nagrzanym aucie.

 

zdjęcie ilustracyjne – pixabay

 

Do zdarzenia doszło we włoskiej miejscowości Borgo Montello (prowincja Latina) 1 sierpnia 2022 r. Tego dnia panował ogromny upał, sięgający nawet 40 stopni Celsjusza. Łatwo więc sobie wyobrazić, że w nagrzanym aucie musiało być co najmniej 50 stopni.

Rodzice dziewczynki w tym czasie przebywali w barze i się… kłócili!

 

Sprzedawczyni zorientowała się w sytuacji i wezwała na miejsce karabinierów. Po przybyciu na miejsce funkcjonariusze uwolnili płaczące dziecko, a matka i ojciec zostali oskarżeni o zaniedbanie małoletniego.

 

Jednak to nie koniec tej historii. Dziewczynka została przewieziona do szpitala na obserwację i tam okazało się, że w krwi 2-miesięcznego dziecka jest kokaina! Narkotyk dostał się do organizmu dziecka poprzez mleko matki.

 

W efekcie sądu dla nieletnich w Rzymie wydał orzeczenie, na mocy którego, po pobycie w szpitalu dziewczynka ma zostać przekazana do placówki dla nieletnich.

 

Zobacz też:

Syndrom zapomnianego dziecka. Dlaczego rodzice zostawiają dzieci w autach?

 

 

źródło: https://www.news-24.it/

Komentarze