Oświadczenie majątkowe Jarosława Kaczyńskiego. Ile zarabia?!

Na stronie internetowej Sejmu zamieszczono najnowsze oświadczenie majątkowe Jarosława Kaczyńskiego. Ile zarabia Prezes PiS?

Na stronie internetowej Sejmu pojawiły się oświadczenia majątkowe posłów za 2019 rok, wśród nich znalazło się także oświadczenie Jarosława Kaczyńskiego. Jeżeli chodzi o zarobki szefa rządzącego ugrupowania, to z jego oświadczenia majątkowego wynika, że w 2019 roku zarobił ponad 200 000 złotych. Złożyły się na to:

  • 94,2 tysiące złotych tytułem uposażenia poselskiego
  • 30 tysięcy złotych nieopodatkowanej diety poselskiej
  • 82,8 tysiąca złotych emerytury (6,9 tysiąca miesięcznie)

 

Oszczędności Jarosława Kaczyńskiego

Poseł i prezes rządzącej partii wskazał w oświadczeniu majątkowym, że posiada 104 tysiące złotych oszczędności. Oznacza to, że w porównaniu do poprzedniego roku jego majątek został powiększony o ponad 20 tysięcy złotych.

Polityk zadeklarował również, że jest w posiadaniu domu o powierzchni 150 metrów kwadratowych. Zgodnie ze złożonym oświadczeniem, Jarosław Kaczyński nie posiada innych nieruchomości. Nie jest też udziałowcem w żadnej spółce ani nie prowadzi własnego biznesu. Prezes PiS nie wskazał również żadnej ruchomości o wartości ponad 10 tysięcy złotych.

Z oświadczenia majątkowego wynika, że Jarosław Kaczyński ma zaciągnięty kredyt w SKOK. Do spłaty zadłużenia pozostało mu jeszcze około 107 tysięcy złotych, na początku kadencji było to 109 tysięcy.

 

źródło: gazeta.pl
zdjęcie: unsplash.com

 

Komentarze