Wielka zmiana w życiu Patryka Jakiego! Właśnie został…

To już kolejna wielka zmiana w życiu Patryka Jakiego. Europoseł z Prawa i Sprawiedliwości i były wiceminister sprawiedliwości właśnie został….

 

Patryk Jaki to polski polityk i wykładowca akademicki. Od 2011 do 2019 roku zasiadał w sejmowych ławach jako poseł. Był sekretarzem stanu u boku Zbigniewa Ziobry w Ministerstwie Sprawiedliwości. Przewodniczył też komisji weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji. W ubiegłym roku kandydował na fotel prezydenta miasta stołecznego Warszawy bez powodzenia. Przegrał wówczas z kandydatem Platformy Obywatelskiej Rafałem Trzaskowskim. A jak się teraz okazało: kolejna wielka zmiana w życiu Jakiego!

 

Polityk przechodził już w swoim życiu kilka zmian. Zmiany w pracy, ministerstwie, zamiana Warszawy na Brukselę. A teraz okazało się, że Jaki został…. doktorem! Obronił pracę doktorską. Pochwalił się na swoim profilu w mediach społecznościowych: „To prywatna sprawa, ale obroniłem doktorat. Napisałem książkę o ‚Służbie Więziennej w Systemie Bezpieczeństwa RP’. Dziękuję wszystkim, którzy przez lata mnie wspierali i dopingowali, abym mimo innych obowiązków nie odpuszczał”

 

Napisał jeszcze: „Mam 34 lata, ciągle się uczę i zdobywam nowe umiejętności m.in po to, aby lepiej Państwa reprezentować. Pracę obroniłem na Wydziale Bezpieczeństwa Narodowego Akademii Sztuki Wojennej. Kolejny rok będę również pracował ze studentami Uniwersytetu Opolskiego w pracowni polityki bezpieczeństwa oraz Wyższej Szkole Kryminologii”.

 

ZOBACZ TEŻ: Roman Polański się doigrał! Nie chcą już go

 

Doktorat na pewno wymaga wielu wyrzeczeń i silnej mobilizacji. Dorobek naukowy polityka jest bardzo ubogi. Na swoim koncie ma jedynie dwie publikacje (do wszczęcia przewodu wymagana jest tylko jedna). Jaki jest autorem: The Prison Service in the Context of Jurisdiction of a Legal Protection Authority, “Prawo w Działaniu” 2019, nr 1/2019 oraz Zatrudnienie skazanych w Polsce na tle porównawczym. Zagadnienia wybrane, “Przegląd Więziennictwa” 2017, nr 95.

 

Źródło: Facebook

Komentarze