Papież Franciszek o związkach partnerskich. Jego słowa zaskoczyły wielu

Rosyjski reżyser Jewgenij Afiniewski nakręcił o papieżu Franciszku film dokumentalny „Francesco”. Jego premiera miała miejsce kilka dni temu. Tematyka poruszana w nim, a także słowa wypowiedziane przez papieża wywołały sporo kontrowersji.

 

W filmie dokumentalnym „Francesco” przedstawiona została para homoseksualistów wychowująca trójkę dzieci. Jeden z mężczyzn zdaje relację z rozmowy z papieżem Franciszkiem, który miał mu zalecić, by nie przejmował się opinią innych i zaprowadził dzieci do parafii.

 

„Osoby homoseksualne mają prawo do bycia w rodzinie. Są dziećmi Boga i mają prawo do rodziny” – powiedział w filmie kościelny hierarcha.

 

Dodał on również, że „musimy stworzyć prawo dotyczące związków partnerskich. Dzięki temu oni (homoseksualiści – red.) będą mieli prawną ochronę. Ja się za tym wstawiłem”.

 

Słowa te mają być swego rodzaju kontynuacją jego polityki z czasów arcybiskupstwa w Buenos Aires, kiedy poprał prawne usankcjonowanie związków partnerskich, lecz sprzeciwił się małżeństwom homoseksualnym.

 

W filmie „Francesco” głos zabiera m.in. emerytowany papież Benedykt XVI, krewny Franciszka Jose Ignacio Bergoglio, jego przyjaciel, a także liczne duchowieństwo. Za tę produkcje rosyjski reżyser mieszkający w USA Jewgenij Afiniewski nagrodzony ma być w czwartek w watykanie nagrodą Kineo. W środę natomiast papież Franciszek spotkał się z twórcą filmu.

 

Źródło: RMF 24

Foto: You Tube/ Vatican News – Polski (zrzut ekranu)Komentarze