Nowy sondaż partyjny. Doszło do znacznych zmian

Social Changes na zlecenie portalu wPolityce.pl przeprowadziło najnowszy sondaż partyjny. Dla niektórych ugrupowań wyniki tych badań mogą być znacznym ostrzeżeniem. Są jednak też takie, które mogą być pozytywnie zaskoczone.

 

Gdyby teraz miały odbyć się wybory parlamentarne to według sondażu Social Changes wygrałoby je Prawo i Sprawiedliwość. Na partię Jarosława Kaczyńskiego zagłosowałoby 39%, co jest spadkiem o trzy punkty procentowe w porównaniu z ostatnimi badaniami. Drugie miejsce w sondażu zajęła Koalicja Obywatelska z poparciem 26%, co również jest spadkiem, lecz tylko o jeden punkt procentowy. Podium zamyka partia, która w ostatnim czasie notuje wzrosty poparcia. Jest to Konfederacja, na którą zagłosowałoby 12% respondentów.

 

Tuż za nimi uplasowała się Lewica z 11%. One jednak podobnie jak PiS oraz KO zaliczyła spadek poparcia o trzy punkty procentowe. Ostatnie ugrupowanie, które według tego sondażu weszłoby do Sejmu to Polskie Stronnictwo Ludowe. Na tę partię głos oddałoby 7% respondentów, co jest wzrostem o dwa punkty procentowe.

 

Badanie zostało przeprowadzone w dniach 16-19 października na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1069 osób.

 

Źródło: wPolityce.pl

Foto: FlickrKomentarze