„Patointeligencja”: Mata opowiedział o szkolnych skandalach. NAUCZYCIEL KOMENTUJE

Młody raper Mata, który kilka dni temu wypuścił utwór „Patointeligencja”, niczym grom z jasnego nieba wpadł w sam środek show biznesu i zainteresowania opinii publicznej. Jego kawałek o dzieciach z bogatych domów, którym nie brakuje niczego skłania do refleksji i wywołuje niesamowite kontrowersji. Piosenkę skomentował nauczyciel.

Portal kobieta.wp.pl poprosił o komentarz do utworu Maty Przemysława Staronia, Nauczyciela Roku 2018. Mata w swoim kawałku opowiada o życiu dzieci z dobrych domów, z elit. Są tam seks, narkotyki, dilerka, przepijanie wypłat rodziców i wiele innych odchyleń i zaburzeń. Czy to nowość? Chyba nie, bo wielu starszych wiekiem komentatorów twierdzi, że „za ich czasów było podobnie”. Tak też twierdzi Przemysław Staroń:

 

Niestety za sukcesami młodego człowieka często stoją dramaty – zaburzenia depresyjno-lękowe, zaburzenia odżywiania, samookaleczanie, a nawet próby targnięcia się na własne życie. Mata rapuje: „Mój ziomo miał zawsze ten czerwony pasek i zawsze miał czerwone gały”. Przecież to niekoniecznie musi odnosić się wyłącznie do narkotyków, ale również do notorycznego przemęczenia organizmu. Zarywania nocy nad książkami czy wielu innych absurdów. A gdzie czas na życie? […] Było dokładnie tak samo i przerażające jest to, że nic się nie zmienia. Ja również chodziłem do elitarnego liceum, byłem olimpijczykiem i chciałem mieć jak najlepsze stopnie, bo otrzymywanie gorszych wiązało się z różnymi doznaniami, np. docinkami, że „ta szkoła nie jest dla każdego, może warto pomyśleć o przeniesieniu do zawodówki”. Na forum klasy.

 

ZOBACZ TEŻ: Grała w Koronie Królów, teraz pokazała się NAGO! [FOTO]

 

Staroń podkreśla, że rodzice muszą umieć przyznać się do słabości i poprosić o pomoc, jeśli mają problem z wychowaniem. Zapewnienie bytu materialnego dziecku to nie to samo, co danie mu czasu, uwagi i troski. A czasem to tego przede wszystkim potrzebują młodzi ludzie. I jak się wydaje – właśnie o tym jest kawałek Maty.

 

Tymczasem mija niespełna tydzień od premiery klipu Maty, a na youtube ma on już ponad 5 milionów odsłon. Chyba mamy nowy społeczny i muzyczny fenomen!

 

Komentarze