PILNE! Mateusz Morawiecki wprowadził nowe obostrzenia!

Sytuacja związana z koronawirusem w Polsce z dnia na dzień się pogarsza. W związku z tym Mateusz Morawiecki na piątkowej konferencji ogłosił kolejne obostrzenia. Dotyczą one m.in. seniorów, młodzieży, gastronomii i innych sfer życia.

 

Premier Polski podczas piątkowej konferencji ogłosił kolejne obostrzenia. Wśród nich jest zamknięcie restauracji, kawiarni oraz pubów. Będą one mogły tylko dostarczać pożywienie na wynos.

 

„Ograniczenie działalności gastronomicznej, pubów, restauracji, kawiarni – będą mogły organizować jedynie zamówienia na wynos i dowóz. Na razie to obostrzenie jest zaplanowane na 2 tygodnie, z możliwością przedłużenia” – powiedział Mateusz Morawiecki.

 

„Wiem, że to bardzo trudna wiadomość dla prowadzących, właścicieli i klientów, ale zdaniem specjalistów pomieszczenia gastronomiczne to miejsca gdzie znajduje się dużo osób na niewielkiej powierzchni i dochodzi do częstych zakażeń” – dodał premier uzasadniając tak decyzje rządu o zamknięciu gastronomii.

 

Mateusz Morawiecki poinformował również, iż od soboty cała Polska będzie uznawana za czerwoną strefę. Poza tym młodzież do 16 roku życia nie będzie mogła opuszczać domów bez opieki dorosłych w godzinach od 8 do 16. Premier apelował również do osób starszych, aby nie wychodziły z domów poza pilnymi sprawami.

 

Wprowadzony został również zakaz zgromadzeń powyżej pięciu osób.

 

„Kolejnym obostrzeniem jest zakaz wszelkiego rodzaju aktywności powyżej 5 os. w jednej grupie – zebrań, spotkań, aktywności. Widzimy wyraźnie, że również w ostatnich dniach dochodziło do spotkań dużych grup osób i były to źródła i ogniska zakażeń” – powiedział Mateusz Morawiecki.

 

Wprowadzona został również przez rząd nauka zdalna dla dzieci od czwartej klasy wzwyż.

 

Foto: PixabayKomentarze