PILNE: zaginął 3,5-letni Kacperek. Był ze swoim tatą na spacerze

Chłopczyk przebywał pod opieką jednego z rodziców na spacerze.Teraz trwają poszukiwania zaginionego dziecka.

„Policja, straż pożarna i Wojska Obrony Terytorialnej poszukują 3,5-letniego Kacperka” – informują lokalne media.

 

Do zdarzenia doszło w Nowogrodźcu na Dolnym Śląsku.
W poniedziałek około godziny 19.00 chłopczyk przebywał pod opieką jednego z rodziców na spacerze. Jak informuje „Gazeta Wrocławska”, w pewnym momencie 3,5-latek oddalił się i opiekun stracił go z oczu. Kiedy rodzice sami nie zdołali odszukać dziecka, zawiadomili służby.

 

Chłopiec przebywał pod opieką rodzica, który nagle stracił dziecko z oczu. Gdy nie mógł znaleźć dziecka powiadomił policję. Wtedy natychmiast rozpoczęły się poszukiwania” potwierdziła w rozmowie z „Gazetą Wrocławską” asp. szt. Anna Kublik-Rościszewska, oficer prasowy KPP Bolesławiec.

 

Poszukiwany chłopczyk ubrany jest w spodnie typu bojówki w kolorze czarnym oraz koszulkę z Myszką Miki. Dziecko może mieć przy sobie mały rowerek biegowy.

 

Służby przeszukują pobliską rzekę, ponieważ istnieje duże prawdopodobieństwo, że chłopiec mógł do niej wpaść. Koryto rzeki jest sprawdzane za pomocą sonaru.

 

„Bierzemy pod uwagę przeróżne możliwości. W pobliżu miejsca zaginięcia płynie rzeka Kwisa”-przekazała z kolei stacji Polsat News Kublik-Rościszewska.

 

ZOBACZ TEŻ:Przetestowali na niej SZCZEPIONKĘ na koronawirusa. Opowiedziała jak się czuje

 

Według doniesień lokalnej gazety policja nie ujawnia dokładnych okoliczności, w jakich dziecko oddaliło się od sprawującego nad nim opiekę rodzica. W akcji obecnie uczestniczy kilkanaście zastępów strażaków, policja, Wojska Obrony Terytorialnej i mieszkańcy.

 

 

Źródło:radiozet

Źródło zdjęć:Facebook/Twitter

Komentarze