PiS wzmocni się w Sejmie? Mogą wstąpić do niego posłowie innej partii

Jak poinformowała Polska Agencja Prasowa w najbliższych tygodniach do Prawa i Sprawiedliwości mogą dojść nowi posłowie. Rozmowy trwają cały czas. Ruch ten z wzmocniłby władzę partii rządzącej i zmniejszył podatność na ewentualne rozłamy.

 

Jak wynika z informacji PAP PiS ma zamiar przejąć posłów Kukiz 15, którzy obecnie tworzą koalicje z PSL-em. Rozmowy na temat ich ewentualnego przejścia trwają już od pewnego czasu. Posunięcie to miałoby zmniejszyć podatność partii rządzącej na kolejne rozłamy jakie miały miejsce przy okazji „piątki dla zwierząt”.

 

„Tak jak kiedyś mówił prezes Jarosław Kaczyński, jeśli ktoś się do nas uśmiecha, to my się odwzajemniamy uśmiechem” – powiedział PAP jeden z polityków ugrupowania rządzącego, bliski partyjnego kierownictwa. Dodał on również:

 

„Jeśli ktoś chce dołączyć do obozu dobrej zmiany, wpleść swoje postulaty w nasz program, uzupełnić go, to my zawsze jesteśmy otwarci na takie rozmowy. Najważniejsze, aby takie osoby wniosły merytoryczny wkład”.

 

Decyzje w sprawie przejścia posłów Kukiz 15 do PiS jeszcze nie zostały podjęte, lecz rozmowy są zaawansowane. Wiele wskazuje na to, że ich finalizacja może nastąpić w najbliższych tygodniach.

 

Na razie partia rządząca dysponuje 234 posłami w Sejmie. By samodzielnie sprawować władzę potrzeba 231. W niedługim czasie PiS znowu będzie posiadał 235 swoich reprezentantów w izbie niższej, gdyż wakujący mandat po pośle Adamie Lipińskim przejmie Szymon Pogoda.

 

Kolejni posłowie w barwach Prawa i Sprawiedliwości zdecydowanie wzmocniliby rządy tej partii. Kukiz 15 dysponuje sześcioma osobami w Sejmie. Na razie nie wiadomo ilu z nich przeszłoby do ugrupowania Jarosława Kaczyńskiego.

 

Źródło: Radio Zet

Foto: You Tube/ na Temat (zrzut ekranu)

Komentarze