Podano OFICJALNĄ przyczynę śmierci księcia Filipa! NIESTETY, to…

Książę Filip mąż Elżbiety II brytyjskiej królowej i innych królestw wspólnoty brytyjskiej, zmarł 9 kwietnia 2021 roku, dwa miesiące przed swoimi setnymi urodzinami.

Instagram

Uroczystości pogrzebowe odbyły się 17 kwietnia w zamku w Windsorze. Oficjalnie oświadczenie rodziny królewskiej podało do wiadomości przyczynę śmierci. Książę zmarł w wieku 99 lat po wyjściu ze szpitala, gdzie przebywał w związku z wykryciem infekcji. Z badań lekarskich wynikało, że nie było żadnej możliwej do zidentyfikowania choroby lub urazu, które przyczyniły się do jego śmierci. Jego niedomagające serce, wymagało operacji zaledwie kilka tygodni przed jego śmiercią. Książę Filip najdłużej pełnił obowiązki królewskiego małżonka w historii Wielkiej Brytanii. W ostatnich latach swojego życia zmagał się z wieloma kłopotami ze zdrowiem. Jednak na emeryturę przeszedł zaledwie kilka lat wcześniej w 2017 roku.

74 lata małżeństwa 
Królowa i książę Filip, którzy pobrali się 20 listopada 1947 r., byli małżeństwem przez prawie 74 lata. Para ma czworo dzieci: 72-letniego księcia Karola, 70-letnią księżną Annę, 61-letniego księcia Andrzeja i 57-letniego księcia Edwarda.
Rodzina królewska podała w swym oświadczeniu, że wraz z wszystkimi swoimi zwolennikami z całego świata opłakują stratę Jego królewskiej wysokości, księcia Filipa.
Mimo oświadczenia niewiele wiadomo było na temat przyczyny śmierci księcia Filipa. Oficjalne oświadczenie rodziny królewskiej mówiło jedynie, że „umarł w spokoju”.

Jaka była przyczyna śmierci księcia Filipa?
Pałac Buckingham po potwierdzeniu badań przez lekarzy zdecydował się ujawnić okoliczności związane z przyczyną śmierci księcia Filipa.
Pałac potwierdził, że nie miało to związku z nowym koronawirusem, przeciwko któremu on i królowa zostali zaszczepieni w styczniu 2021 roku.
Akt zgonu, poświadczony przez szefa Królewskiego Domu Medycznego, określał przyczynę śmierci jako „starość”.

 

Źródło: Pomponik

Komentarze