Pogoda na marzec. Kiedy powróci zima?

Mieszkańcy południowo-wschodniej Polski mieli okazję w niedzielę poczuć prawdziwie wiosenną aurę, gdy temperatura sięgnęła nawet 15 stopni Celsjusza. Podobne warunki panować będą także w poniedziałek. Jak zatem będzie wyglądać pogoda w marcu?

 

Według prognoz TVN Meteo, z południa Europy w kierunku centrum kontynentu przemieszcza się szeroki i silny strumień ciepłego powietrza. Głównie będzie odczuwalny przez mieszkańców południowo-wschodniej Polski. Oprócz temperatur oscylujących wokół 15 stopni Celsjusza, będzie słonecznie. W pozostałych rejonach kraju już nieco chłodniej: od 8 stopni na północy do 12 stopni w centrum.

 

W poniedziałek lokalne opady deszczu, a w Tatrach góry mogą być obdarzone śniegiem. Rano na północy kraju możliwe są mgły ograniczające widoczność do 500 metrów. Temperatura maksymalna wyniesie od 6 do 7 stopni Celsjusza nad morzem i w Przedgórzu Sudeckim. Spodziewajmy się około 8 stopni na zachodzie, do 12 stopni w centrum kraju. Temperatura sięgnie nawet 15-16 stopni na południowym wschodzie.

 

Czy zima powróci w marcu?

 

Jak zapowiadają prognozy TVN Meteo, końcówka lutego będzie przypominać środek wiosny, zwłaszcza na południu kraju, gdzie temperatura może sięgnąć nawet 17 stopni Celsjusza.

 

W pierwszych dniach marca oczekujemy lekkiego ochłodzenia, ale nie wróci zima, gdyż prognozowane temperatury utrzymają się na poziomie od 8 do 14 stopni. Podobnie zapowiadają się kolejne dni do 12 marca, z maksymalną temperaturą dochodzącą do 15 stopni – prognozuje TVN Meteo.

 

Według Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW), na przełomie lutego i marca temperatury wahają się od 8 stopni Celsjusza na północy Polski do 15 stopni na południowym wschodzie. Około 10 marca możemy spodziewać się lekkiego spadku temperatury do około 8-10 stopni, a taka aura ma się utrzymać do końca marca.

 

Źródło: wp.pl

 

„Serce nie służy do polityki” powiedział Tusk. Kultowy program wraca do TVP!

Komentarze