Powrót do szkół. Już wiadomo kiedy nastąpi!

Powrót do szkół. Minister Czarnek powiedział, kiedy to nastąpi.

Przemysław Czarnek powiedział na antenie TVP 1, że „nie notuje się ognisk zakażeń w szkołach podstawowych.” Jak dodał ilość szkół pracujących zdalnie wzrosła, do 3-4 proc. w „różnych miejscach w Polsce”. 

Szef resortu edukacji i nauki dodał, że zanotowano spadek frekwencji wśród uczniów. Jednakże zapewnił, że sytuacja jest stale monitorowana. Kiedy jednak nastąpi powrót uczniów do szkół? Przemysław Czarnek odpadł jasno, że nastąpi to…

– Jeśli epidemiolodzy (…) stwierdzą, że są warunki do tego, by można było posłać uczniów do szkoły w trybie stacjonarnym (…), to niezwłocznie to zrobimy – wyznał szef resortu edukacji i nauki.

Przemysław Czarnek zaznaczył, że dopiero w momencie braku rosnącej dynamiki zakażeń można będzie podjąć decyzję o powrocie do szkół.- Mam nadzieję, że jeszcze w tym semestrze będziemy mogli wrócić do nauczania stacjonarnego powszechnie na uczelniach – wyznał minister.

Jak dodał aktualnie wszystkie egzaminy mogą być przeprowadzane zdalnie. Jednak zaznaczył, że wyniki takich egzaminów mogą nie być miarodajne w takim samym stopniu, jak te przeprowadzone w tradycyjny sposób.

Przemysław Czarnek dodał, że w tym momencie trzeba brać pod rozwagę, czy uczniowie z młodszych roczników nie będą musieli powrócić do nauki w trybie zdalnym.Komentarze