Prezydent zaniepokojony działaniami MACIEREWICZA

Andrzej Duda wzywa Antoniego Macierewicza do podjęcia działań odnośnie obsady stanowisk attaché obrony m.in. USA i Wielkiej Brytanii oraz informacji o tworzeniu wielonarodowego dowództwa dywizji w Elblągu.

Prezydent jest zaniepokojony brakiem obsady ataszatów wojskowych w ważnych państwach sojuszniczych, prosi również szefa MON o informacje w sprawie Dowództwa Wielonarodowej Dywizji w Elblągu. „Dotyczy to przede wszystkich ataszatów w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii. Ponadto z podobną sytuacją mamy do czynienia m.in. w Szwecji, Bułgarii, a nawet na Ukrainie, której wspieranie w przeciwstawieniu się rosyjskiej agresji leży w polskim interesie narodowym” – napisał prezydent.

 

Warto zwrócić uwagę na istotę Wielonarodowego Dowództwa Dywizji Północ Wschód w Elblągu, które ma w przyszłości odpowiadać za koordynację czterech batalionowych grup bojowych. Obecnie w Elblągu jest dowództwo 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej. To właśnie tam według Macierewicza ma powstać dowództwo wielonarodowej dywizji.

 

źródło: PAP

Komentarze