Prognoza pogody IMGW. Czy będą opady śniegu?

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej podał prognozę pogody na najbliższy tydzień. Czy pojawią się opady śniegu?

Prognoza pogody wygląda następująco. W poniedziałek:

 

Będzie dość chłodno, temperatura w dzień wyniesie od – 2°C na południowym wschodzie, około 1°C w centrum do 5°C nad morzem. W nocy mroźno, od -6°C do -3°C.

 

W wtorek nadal będzie kilka stopni poniżej zera i:

 

nieco więcej słońca w centrum i na południu kraju, na pozostałym obszarze nadal pochmurno i gdzieniegdzie słaby deszcz ze śniegiem, na Podlasiu śnieg.

 

Środa słoneczna i bez opadów. W czwartek i piątek czeka nas podobna pogoda:

 

słońce na przemian z chmurami, na północy kraju gdzieniegdzie może poprószyć śnieg. W dolinach górskich nocą mgła, lokalnie marznąca. Temperatura w dzień od -1°C na północnym wschodzie do 3°C na południowym zachodzie.

 

A jaki będzie weekend? Jak wygląda prognoza pogody IMGW i czy będą opady śniegu? Niestety ci, którzy liczyli na jazdę na nartach czy sankach, będą rozczarowani. W weekend czeka nas ocieplenie:

 

z południa napłynie cieplejsze powietrze a temperatura znacznie wzrośnie. Zarówno w sobotę jak i w niedzielę będzie pochmurno z przejaśnieniami, jedynie w sobotę na południu Podkarpacia i Małopolski może pokropić deszcz. Temperatura w dzień wyniesie od 4°C na północny i północnym wschodzie do 10°C na południowym zachodzie.

 

Jak widać, śnieg który teraz pojawił się na znacznym obszarze kraju to tylko przelotne opady.

 

>>>Wytyczne dot. stoków narciarskich. Można paść ze śmiechu!

 

źródło: imgw.pl

 

fot. wsieci24.pl


Komentarze