Protest antyszczepionkowców! #odszczepsie (VIDEO)

Szczepionki przeciwko koronawirusowi wzbudzają duże kontrowersje. Z jednej strony Rząd agituje na wszelkie sposoby, by się zaszczepić. Z drugiej, ponad połowa Polaków ma spore wątpliwości do do szczepienia.

Poza teoriami spiskowymi, że wraz ze szczepionką wszczepiany nam jest chip, są też racjonalne argumenty. Mianowicie takie, że szczepionka przeciwko Covid-19 nie jest dostatecznie przebadana, bo zwyczajnie zabrakło na to czasu. Jest też wiele wątpliwości, gdy nawet młodzi ludzie niedługo po zaszczepieniu umierają na przykład na udar. Pojawiają się też zaskakujące skutki uboczne, jak choćby powiększenie piersi [czytaj tutaj].

 

Dlatego obok ruchów promujących szczepienia, są też te przeciwne. Jak na przykład zbiórka pieniędzy pod hasłem POLSKA AKCJA BANEROWA #OD(SZ)CZEP SIĘ:

 

Lekarze i naukowcy zwracają uwagę na potencjalne niebezpieczeństwa, związane ze szczepieniami przeciw COVID-19. Apelują w tej sprawie do prezydenta i rządu o wolną debatę i obronę Polski przed interesami koncernów farmaceutycznych.

Polska Akcja Banerowa nie może i nie pozostanie obojętna na los milionów Polaków. Dziś pojawiają się pierwsze w Polsce billboardy z naszym projektem graficznym, informujące o zagrożeniach związanych ze szczepieniem przeciw COVID-19.

– czytamy na stronie zbiórki.

 

antyszczepionkowcy
mat. prywatne/wsieci24.pl

 

Organizowane są też manifestacje i protesty. Dziś właśnie odbyła się manifestacja w Gdyni, na Skwerze Arki Gdynia (przy bulwarze). Na transparencie napisano:

 

#odszczepsie

 

A z głośników można było usłyszeć:

 

Rozsiewają wirusa paniki.
Wyłącz telewizor, włącz myślenie!

 

Akcja wzbudziła spore zainteresowanie przechodzących obok spacerowiczów. Można się jednak spodziewać, że Polacy nadal pozostaną w dwóch obozach – zwolenników i przeciwników szczepień.

 

Komentarze