Przeszli COVID-19. TO stało się z nimi po pół roku!

Przeszli zakażenie koronawirusem! To stało się z nimi po 6 miesiącach!

Badacze nie mają wątpliwości. To naprawdę dzieje się z osobami, które przeszły COVID-19. Sprawa dotyczy co piątek pacjenta. Narażone są szczególnie kobiety. Badania prowadzono na chorych z Wuhan – osobach z potwierdzonym zakażeniem COVID-19, których wypisano ze szpitala Jin Yin-tan w Wuhan.

Naukowcy analizowali dane pacjentów w okresie od 7 stycznia do 29 maja 2020 r. Sześć miesięcy po wyzdrowieniu poproszono ich o objawy jakie występują oraz ogólną jakość życia. Ponadto badani przechodzili także testy sprawności fizycznej oraz badanie krwi. Jak się okazało po pół roku aż co piąta osoba doświadczyła…

Najnowsze badania wskazują jasno – jedna piąta pacjentów zakażonych SARS-COV-2 cierpi na nadmierne wypadanie włosów w okresie 6 miesięcy od momentu zarażenia. Badacze analizujący długoterminowe objawy koronawirusa, odkryli, że 359 pacjentów z 1655 zgłaszało wypadanie włosów. Inne z objawów długoterminowych to zmęczenie, zawroty głowy, ból stawów oraz duszności.

Zdaniem naukowców długoterminowe objawy koronawirusa są w dużej mierze niejasne. Jak podkreślają łysienie czy wypadanie włosów częściej notowano u kobiet. Podobnie sprawa ma się z osłabieniem po wysiłku fizycznym.

Pół roku po ostrej infekcji koronawirusa, zgłaszano objawy zmęczenia, osłabienie mięśni  a także depresję oraz trudności ze snem. Ponadto u takich pacjentów zanotowano bardziej upośledzone płucne zdolności dyfuzyjne.Aż 63 proc. badanych pacjentów z Wuhan miało do czynienia z osłabieniem mięśni , 26 proc. skarżyło się na problemy ze snem a 23 proc. odczuwało lęk i depresję. Wypadanie włosów wystąpiło u 22 proc. ankietowanych.

Według NHS istnieje 14 objawów tzw. „długiego COVID”, na liście są m.in. trudności w zasypianiu, uczucie mrowienia, ból w klatce piersiowej, niepokój. Ta lista nie zawiera jednak informacji o wypadaniu włosów.

 Komentarze