Robert Biedroń cierpi! Chodzi o jego partnera…

Robert Biedroń to polityk i samorządowiec, a także kandydat w wyborach prezydenckich 2020.

Jednak Biedroń (ur. 1976) jest przede wszystkim znany i rozpoznawalny z uwagi na swoją orientację seksualną. W tatach 2001–2009 był prezesem Kampanii Przeciw Homofobii.

Sam także od 2002 roku pozostaje w związku homoseksualnym z Krzysztofem Śmiszkiem (ur. 1979) – prawnikiem i politykiem.

 

Teraz Robert Biedroń zamieścił na Twitterze oraz na instagramie wpis będący screenem tytułu artykułu w Gazecie Wyborczej pt. Żona Hołowni przeciw ślubom jednopłciowym. „Nie znam osób tej samej płci, które planowałyby małżeństwo”.

 

Założyciel i prezes partii Wiosna zamieścił komentarz do tego tekstu. Biedroń dał do zrozumienia, że on sam także cierpi z powodu takich poglądów i tego, że nie może wziąć ślubu ze Śmiszkiem:

 

A ja znam. I wiem, że wiele z nich cierpi, nie mogąc wziąć ślubu we własnym kraju.

Wiem, bo jestem jedną z tych osób.

 

Jak widać, Robert Biedroń cierpi, że nie może wziąć ślubu z Krzysztofem Śmiszkiem.

Gdyby szef Wiosny był osobą wierzącą, wiedziałby, że małżeństwo to związek kobiety i mężczyzny. Biedroń jednak deklaruje się jako ateista.

 

Część internautów podzieliła smutek Biedronia, ale inni nie są do końca przekonani.

 

Jakie są korzyści ze ślubu, dla których to posiada Pan taką motywację, a których nie da się rozwiązać inaczej? Poza oczywiście aspektem kulturowym i unikalnością/luksusem tej formy związku

 

Ale z jej wypowiedzi nie wynika że jest przeciw tylko że nie zna takich osób. Szuka pan na nich haka ukazując jakieś brednie dodane przez pseudo dziennikarzy. Mało to profesjonalne. Cóż tonący brzytwy się chwyta. …

 

Niektórzy też skrytykowali Roberta Biedronia za brak własnego programu:

 

Jakie to proste doszukiwać się słabości przeciwników 😱… prawie jak w USA , po trupach do celu … myślałam ze jest pan raczej nie z tych właśnie 🙄no cóż myliłam się 🤦‍♀️🤷‍♀️

 

Wole, aby Pan skupił się na swoim programie i był konsekwentny w tym, co mówi i co obiecuje. Cel jest jeden – zmienić obecnego rezydenta w pałacu prezydenckim, potem kolejne kroki … proszę się nie rozmieniać ….

 

A jakie jest Wasze zdanie na temat związków jedno płciowych?

 

>>>Natalia Siwiec jest bardzo odważna! Zobacz, CO pokazała na instagramie! (FOTO)

 

View this post on Instagram

😢

A post shared by Robert Biedroń✌️ (@robertbiedron) on

 

 

 

fot. https://www.instagram.com/ksmiszek/Komentarze