Rodzina pięcioraczków wyprowadziła się z Polski! Zamieszkali w DZICZY?

Rodzina pięcioraczków znana jako Pięcioraczki z Horyńca to małżeństwo z jedenaściorgiem dzieci (jeden z pięcioraczków zmarł).

Zupełnie niespodziewanie dla obserwatorów rodziny pięcioraczków, mama dzieci zaczęła wyprzedawać rzeczy i szykować się do wyjazdu. To zaniepokoiło tzw. „życzliwych”, którzy zawiadomili służby i rodzina Clarke była pod obserwacją policji i MOPSU.

Mimo to, 13-osobowej rodzinie udało się opuścić Polskę. Teraz Dominika Clarke opowiedziała, gdzie wyjechali i jakie mają warunki.

 

https://www.instagram.com/piecioraczki_z_horynca/

 

Rodzina pięcioraczków wyprowadziła się z Polski!

Jak się okazuje, rodzina zdecydowała się na radykalną zmianę. Z Polski wyprowadzili się do… Tajlandii. Długą podróż odbyli na szczęście bez większych kłopotów:

 

Z domu do Warszawy jechaliśmy wynajętym minibusem.

W Warszawie skorzystaliśmy z serwisu VIP line na lotnisku – prywatna odprawa, poczekalnia i dojazd do samolotu.

w Dubaju skorzystaliśmy z lotniskowego hotelu na 5 godzin.

w Krabi mieliśmy zamówione taksówki.

Charlotte I Elliot wymiotowali, ale nauczeni postępowania w takich przypadkach, odbyło się to prosto do torebek bez bałaganu.

Maluszki trochę jadły, trochę spały, były momenty kryzysu, gdy kończyło się mleko, a ja musiałam czekać na wodę, ale ogólnie bez większych problemów.

 

Zamieszkali w dziczy?

Państwo Clarke z 11 dziećmi zamieszkali na tajlandzkiej wyspie Koh Lanta. Nie jest to może dzicz, ale na wyspie znajdują się liczne rezerwaty przyrody, sanktuarium słoni czy piękne plaże.

Jak widać na nagraniach publikowanych przez Dominikę, otoczenie jest raczej skromne – miejscami drogi bardziej przypominają ubite trakty niż asfaltowe ulice. Sporo ludzi jeździ skuterami lub wybiera elektryczne, trójkołowe pojazdy o nazwie TukTuk. Takie też „auto” wypożyczyła pani Clarke by zabrać swoje dzieci do parku wodnego.

 

Willa z basenem

Dom Pięcioraczków z Horyńca to średnich rozmiarów willa z basenem. Dzieci i rodzice mają zatem dobry standard mieszkaniowy. A w pierwszych dniach pobytu przede wszystkim poznają nowe miejsce i orientują się gdzie i jakie można zrobić zakupy. Poza parkiem wodnym odwiedzili także plażę o nazwie „Piękna Plaża” i sanktuarium słoni.

Jeśli chodzi o ceny, to w Tajlandii są one najwyraźniej niższe niż w Polsce. Dominika Clarke pookazywała, że kupuje całego grillowanego kurczaka za 16 złotych, czy że zrobiła zakupy spożywcze dla rodziny za 150 zł.

 

https://www.instagram.com/piecioraczki_z_horynca/

 

Pięcioraczki z Horyńca – dlaczego wyprowadzili się z Polski?

Już w styczniu 2023 roku Dominika mówiła o swoim rozczarowaniu. Wcześniej razem z mężem mieszkała w Anglii, gdzie prowadziła firmę sprzedającą suplement na płodność. Po przeprowadzce do Polski para zajęła się eksportem rodzimych produktów do Wielkiej Brytanii. Nigdy więc nie oczekiwała pomocy od swojej rodziny, liczyła na to jednak, że będzie „jak dawniej”. Chciała z polską rodziną spędzać święta czy odwiedzać się także przy innych okazjach.

Okazało się jednak, że nie może liczyć nawet na telefon od kogoś z rodziny czy polubienie zdjęć jej dzieci na instargramie. Razem z mężem uznali, że póki mają siłę, chcą więc pokazać dzieciom trochę świata

 

Może wyjedziemy, może wrócimy? Kto wie. (…)

 

Póki jeszcze mamy siłę i chęci chcemy pokazać dzieciom inny świat, inną kulturę i inne życie, bo właśnie doświadczenia budują charaktery i wrażliwość na innych.

– mówiła wówczas.

 

Komentarze