Rosyjski dziennik cenzuruje IPN!

„Komsomolska Prawda” ocenzurowała ogłoszenie Instytutu Pamięci Narodowej w sprawie Polskiego Państwa Podziemnego – informuje IPN.

IPN po raz drugi planował zamieścić w „Komsomolskiej Prawdzie” ogłoszenie skierowane do Rosjan wraz z apelem, aby przekazali Instytutowi fakty dotyczące 16 przywódców Polskiego Państwa Podziemnego, którzy zostali uprowadzeni przez NKWD w 1945 roku.

Jak informuje polskieradio.pl, rozmowy z przedstawicielami „Komsomolskiej Prawdy” w sprawie umieszczenia ogłoszenia trwały od kilku tygodni. W ubiegłym tygodniu IPN opłacił koszt reklamy. W przeddzień daty ukazania się ogłoszenia w gazecie okazało się, że redaktor naczelny zmienił jego treść. W tej sytuacji IPN zrezygnował z całego przedsięwzięcia.

Z ogłoszenia zniknęło między innymi zdanie, że przywódcy Polskiego Państwa Podziemnego w ciągu wielu lat byli związani z antyfaszystowskim podziemiem. Wykreślono też kolejne zdanie, w którym napisano, że przyjęli oni zaproszenie na spotkanie w sprawie ustaleń konferencji w Jałcie – dodaje portal polskieradio.pl.

Komentarze