Rząd rozdaje PIENIĄDZE! Chodzi o aktywizację…

Rząd rozdaje dużą kasę! Chodzi o aktywizację… Kto dostanie pieniądze? Ile można zyskać?

Dofinansowanie można uzyskać w ramach konkursu „Od wykluczenia do aktywizacji. Edycja 2021”. Do rozdania są 3 mln zł!

Zobacz także: Jesz MIÓD? Nie mamy dla Ciebie dobrych wieści…

– Konkurs cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem. Cieszy nas, że tak wiele podmiotów chce jeszcze skuteczniej pomagać osobom wykluczonym społecznie i zawodowo – powiedziała minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

„Od wykluczenia do aktywizacji. Program pomocy osobom wykluczonym społecznie i zawodowo na lata 2020-2022” ma pomóc centrom i klubom integracji społecznej. Dzięki tym środkom będą mogły sprawniej działać.

– Tegoroczny budżet programu to 3 mln zł. Konkurs cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem, złożono 240 ofert, czyli o prawie 100 więcej niż w ubiegłorocznej edycji. Bardzo nas to cieszy. W tym roku dofinansowanie otrzyma 30 projektów. Wierzę, że będą one stanowiły realną i jeszcze skuteczniejszą pomoc dla wykluczonych społecznie i zawodowo – dodała.

W tej edycji pieniądze pójdą na: rozwój usług reintegracyjnych w centrach i klubach integracji społecznej, współpracę podmiotów zatrudnienia socjalnego z pracodawcami. Środki zostaną też przeznaczone na przeciwdziałaniu wykluczenia młodzieży.

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone wkrótce. Wtedy dowiemy się, jakie projekty będą realizowane.

Zobacz także: Jesz produkty BEZ GLUTENU? Właśnie okazało się, że..

Fot. Pixabay

Źródło: Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej

Komentarze