ŚMIERTELNY WIRUS ZBIERA SWOJE ŻNIWO! Rośnie liczba zakażonych

ŚMIERTELNY WIRUS ZBIERA SWOJE ŻNIWO! Rośnie liczba zakażonych. Blisko 200 chorych, w tym 33 w stanie ciężkim i trzy ofiary śmiertelne – te przerażające statystyki to liczba zakażeń, za które odpowiada chiński koronawirus.

 

ŚMIERTELNY WIRUS ZABIŁ KOLEJNĄ OSOBĘ. 

Nie żyje już trzecia osoba, która została zakażona nowym typem koronawirusa z Chin. Okazuje się, że niebezpieczny wirus atakuje również w innych krajach. W poniedziałek jego obecność odnotowano również w Japonii, Korei Południowej oraz Tajlandii. Specjaliści z Azji obawiają się, że może dojść do kolejnej epidemii, podobnie jak w 2003 roku (epidemia SARS).

Koronawirus z Chin objawia się podobnie co zapalenie płuc. Może on prowadzić do niewydolności oddechowej. Wywołuje on następujące objawy u chorego: gorączka, kaszel, ucisk w klatce piersiowej i duszności. Według najnowszych statystyk z powodu niebezpiecznego wirusa zainfekowanych zostało około 200 osób. Dwie osoby są w stanie krytycznym, a 33 w ciężkim.
Centrum Analiz Globalnych Chorób Zakaźnych Imperial College w Londynie poinformowało, że dane podawane przez chińskich specjalistów mogą być celowo zaniżane, a rzeczywista liczba osób zarażonych koranowirusem może wynosić nawet 1,7 tys!
W zeszłym tygodniu WHO wysłała do placówek medycznych całym świecie instrukcję
postępowania w przypadku podejrzenia lub wykrycia tego śmiertelnego wirusa.
Wiele wskazuje na to, że do pierwszych zachorowań mogło dojść
na targu z owocami morza w Wuhan. Targ został zamknięty przez władze na czas trwania śledztwa w tej sprawie.
Zdjęcie: CNN


Komentarze