Stworzono MAPĘ rozprzestrzeniania się koronawirusa w zależności od POGODY! To tu najczęściej ATAKUJE!

Rozprzestrzenianie się koronawirusa jest najbardziej widoczne na terytoriach leżących leżących między 30 a 50 stopniami szerokości geograficznej północnej. Do takiego wniosku doszli naukowcy z University of Maryland School of Medicine.

Stworzono unikalną mapę

Badacze opracowali mapę związku zakażenia z pogodą w różnych regionach świata, porównując warunki pogodowe w ośmiu miastach, w których koronawirus był szeroko rozpowszechniony, z 42 miastami, w których częstość występowania COVID-19 była bardzo niska.

Pierwsza kategoria obejmowała:

  • Daegu (Korea Południowa)
  • Mediolan (Włochy)
  • Paryż (Francja)
  • Madryt (Hiszpania)
  • Seattle (USA)
  • Wuhan (Chiny)
  • Qum (Iran)
  • Tokio (Japonia)

W tych miastach od stycznia do marca panowały podobne warunki pogodowe: temperatura od 3 do 9 stopni i niska wilgotność. Są one oznaczone czarnymi kropkami na mapie i reprezentują pas najpoważniejszego rozprzestrzeniania się wirusa

Zagrożona była również Azja Środkowa, Kaukaz, część Europy, Wielka Brytania, północno-wschodnie i środkowo-zachodnie części USA, a także Kolumbia Brytyjska.

„Nie spodziewałem się takiego zbiegu temperatur i wilgotności w ośmiu miastach. To jest po prostu niesamowite!” – powiedział jeden z autorów badania, doktor Mohammad Sajadi.

mapę
Timesofisrael.com

Ta mapa sugeruje, że koronawirus zachowuje się jak normalny wirus sezonowy. Reaguje na warunki pogodowe i szybko rozprzestrzenia się w miesiącach zimowych i wiosennych.

Pod koniec maja chińscy naukowcy odkryli, że ponad połowa przypadków zakażenia koronawirusem wystąpiła w miejscach, w których temperatura powietrza osiągała 5-15 stopni Celsjusza.

Wyniki badań pokazują, że koronawirus rozprzestrzenia się głównie w umiarkowanych szerokościach geograficznych.

„Istnieją optymalne warunki pogodowe, w których stężenie cząstek wirusowych w środowisku, w tym na powierzchniach, znacznie wzrasta” – twierdzą eksperci.

Źródło: Gvn.org, Timesofisrael.com

Zdjęcie: Gvn.org, Timesofisrael.comKomentarze