Szczepionka przeciw COVID-19. Są pierwsze PROBLEMY

Po szczepieniach grupy zero w Polsce od północy pojawiła się możliwość rejestracji na szczepienie dla osób powyżej 80 roku życia. Zarejestrować można się m.in. za pomocą strony internetowej. Bardzo szybko pojawiły się jednak pierwsze problemy. Serwery nie wytrzymały zainteresowania.

 

Do tej pory w Polsce przyjąć szczepionkę mogły osoby z tzw. grupy zero, czyli przedstawicieli medycznych. Jak wiadomo zaszczepiło się już mimo wszystko przed kolejką wielu celebrytów, przedsiębiorców i biznesmenów. Teraz możliwość przyjęcia preparatu będą miały osoby powyżej 80 roku życia.

 

Od północy dla tych seniorów ruszyła rejestracja. Zapisać się na szczepienie można przez internet, telefon oraz stacjonarnie. Tuz po rozpoczęciu rejestracji pojawiły się jednak już pewne problemy. Okazuje się, że zainteresowanie jest na tyle duże, że serwery nie wytrzymały.

 

Na stronie z zapisami wpierw pojawił się komunikat: „Przepraszamy, formularz zgłoszenia chęci szczepienia przeciw COVID-19 jest aktualnie niedostępny. Trwają prace serwisowe. Dostępność formularza zostanie wkrótce przywrócona”.

 

Po jakimś czasie zmieniono go na: „Pracujemy nad udrożnieniem wszystkich kanałów rejestracji. Od rozpoczęcia procesu zgłoszeń i rejestracji obserwujemy olbrzymi ruch we wszystkich kanałach dostępowych. Centrum e-Zdrowia i partnerzy systemu dokładają wszelkich starań, aby umożliwić obsługę wszystkich zainteresowanych”.

 

Seniorzy na szczepienie mogą zapisać się na trzy sposoby. Telefonicznie, w punkcie szczepień oraz właśnie przez internet. Jak widać nie warto zwlekać z zapisami, gdyż zainteresowanie w tej grupie społecznej jest duże.

 

Źródło: Wirtualna Polska

Foto: PixabayKomentarze